Warning: Illegal string offset 'typ' in /domains/twojaakademia.pl/wp-content/themes/azc/functions.php on line 626

belka

Mikropigmentacja Medycznarozwiń

Mikropigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej – dla kogo jest przeznaczona i na czym polega? 

Mikropigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej to zabieg dedykowany kobietom po rekonstrukcji piersi(zarówno z odtworzoną chirurgicznie brodawką jak i bez niej) po uprzedniej mastektomii. Zaproponować go można także osobom po zabiegu plastyki piersi, cierpiącym na bielactwo oraz tym, u których brodawki uległy urazom lub poparzeniom.

Rekonstrukcja aureoli polega nawizualnym odtworzeniu otoczki brodawki sutkowej(można również powiększyć jej kształt lub wyrównać kolor). Zabieg pigmentacji to stosunkowo szybki i mało inwazyjny sposób na odzyskanie realistycznego wyglądu piersi.

Mikropigmentacja piersi krok po kroku 

Podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego brwi, ust czy powiek, zaczynamy od szkicu. Linergistka wykonuje rysunek nowej brodawki kredką, starając się, by piersi klientki wyglądały symetrycznie. Ważne jest dobranie właściwego tonu i barwy stosowanych pigmentów względem zdrowej otoczki. Po zaakceptowaniu kształtu i koloru przystępuje się do pigmentacji skóry.

Posługując się odpowiednią techniką światła i cienia, używa się kilku kolorów pigmentów, które aplikowane są do skóry w ten sposób, by uzyskać w miarę możliwości najbardziej wierny obraz otoczki z jego trójwymiarowym wyglądem. Trzeba też pamiętać, że pigmentacja daje optyczny efekt i nie da nam rzeczywistej wypukłości brodawki.

Aby osiągnąć zadowalający rezultat, potrzebne będą minimum dwie sesje(w zależności od przyswajania barwnika). Wadą jest to, że z czasem pigment zanika i wymagane jest powtórzenie zabiegu. Wyblaknięcie pigmentacji ma również dobre strony – jesteśmy w stanie dokonać korekty kształtu i koloru, a także zastosować głębszą, a przez to trwalszą pigmentację, jeżeli wynik pierwszego zabiegu jest zadowalający.

Jest to delikatna metoda i zapewnia szybkie gojenie, gdyż pigment aplikowany jest pod warstwę naskórka. Zaraz po zabiegu, efekt zawsze jest intensywny, może nawet wydawać się, że jest przerysowany. Po 4-7 dniach barwa jaśnieje nawet o 50%. Proces regeneracji i stabilizacji koloru trwa od 28 do 50 dni. Klientki, które przeszły wiele zabiegów radioterapii, mają bardziej wrażliwą i uszkodzoną skórę. W takiej sytuacji czas gojenia może wynosić więcej, niż standardowe cztery tygodnie. Dlatego niezwykle ważna jest fachowa wiedza, właściwe traktowanie skóry, zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pigmentacjami oraz odpowiednia dbałość o miejsce zabiegowe.

Zwiń

 

Makijaż Permanentnyrozwiń

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny jest trwałą metodą, która polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórka za pomocą igły. Po zabiegu pojawia się ochronny strup, który wynika z reakcji obronnej organizmu na delikatne uszkodzenie miejscowej tkanki.

W momencie, gdy strup samoistnie się złuszczy, kończy się proces gojenia, ale po tym czasie dalej następuje regeneracja naskórka, która trwa od 28 do 50 dni (mają na to wpływ rodzaj cery oraz wiek klientki). W tym okresie następuje utrwalenie makijażu permanentnego, w związku z tym dopiero po 4-6 tygodniach można wykonać korektę, czyli zabieg korygujący i wzmacniający. Czas utrzymania się pigmentu w skórze wynosi średnio od roku do trzech lat, po tym okresie należy odświeżyć makijaż. Skóra to część żywego organizmu i nigdy nie wiadomo, jak zachowa się przy danym zabiegu i jaki ostatecznie będzie jego efekt.

Zwiń

 

Czynniki mające wpływ na trwałość makijażu permanentnegorozwiń

  • wiek klientki– u kobiet młodych makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się naskórka zachodzą szybciej niż u kobiet dojrzałych,
  • rodzaj cery klientki– w skórze suchej pigment utrzymuje się dłużej, ze względu na wolniejsze i mniej intensywne procesy regeneracji naskórka, niż w skórze tłustej,
  • sposoby pielęgnacji skóry,
  • ekspozycja na promienie słoneczne– im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż jaśnieje,
  • zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu,
  • głębokość implantacji pigmentu i jego rodzaj,
  • przyjmowane leki.

Zwiń

 

Pielęgnacja przed i po zabiegurozwiń

Makijaż permanentny brwi 

Dobrze jest nie depilować brwi przez miesiąc przed zabiegiem. Pozwoli to na dobranie odpowiedniego kształtu względem naturalnej linii łuku. Należy zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeżeli jest ona zbyt sucha, nawilżamy ją, można nałożyć maskę lub zastosować ampułkę. Na zgrubiałej i matowej wykonujemy delikatny peeling (może być grubo lub drobnoziarnisty). Skórę zbyt tłustą – oczyszczamy. Dobre efekty wygładzenia i elastyczności pozwolą nam uzyskać zabieg mikrodermabrazji. Tak przygotowana skóra lepiej wchłonie pigment, przez co kolor makijażu brwi utrzyma się dłużej. Po pigmentacji skóra jest bardzo wrażliwa i należy ją traktować ze szczególną delikatnością. Przez ok. 7 dni po zabiegu nie wolno moczyć, trzeć, drapać, podrażniać miejsca zabiegowego i przede wszystkim, odrywać strupów. Brwi nie mogą być myte mydłem, ani preparatami na bazie alkoholu. Nie wolno nakładać makijażu na uszkodzoną skórę. Zaleca się przez dwa dni po zabiegu smarować brwi dwa razy dziennie cienką warstwą preparatu otrzymanego po zabiegu, często jest to maść Alantan Plus lub witamina E. Podczas regeneracji naskórka powinno unikać się upału, zimna, korzystania z sauny, basenu, solarium (minimum 2 tygodnie po zabiegu). Po zagojeniu należy chronić skórę na łuku brwiowym przed wysuszeniem oraz stosować filtry UV chroniące przed mocnym opalaniem pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego. Należy zapobiegać nadmiernym procesom złuszczania się naskórka w obszarze pigmentacji.

Makijaż permanentny ust 

Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i wygładzenie powierzchni czerwieni wargowej. Spierzchnięte i popękane usta słabiej przyjmą pigment. Dlatego zaleca się na kilka dni przed zabiegiem wykonywanie delikatnego peelingu. Może być on przygotowany na bazie naturalnej, np. cukier z oliwą z oliwek lub za pomocą czystej szczoteczki do zębów można delikatnie złuszczyć zrogowaciały naskórek. Istotnym problemem i obligatoryjnym przeciwwskazaniem przy pigmentacji ust jest aktywna opryszczka. Zabieg powinno się wykonać dopiero po dwóch tygodniach od jej całkowitego wygojenia. Często zaleca się zastosowanie leku przeciwwirusowego (Heviran – na receptę, Hascovir) 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Preparat ten przyjmujemy dopiero po konsultacji z lekarzem. Przed pigmentacją czerwieni wargowej należy również poinformować osobę wykonującą zabieg o wcześniej wykonywanych wypełnieniach, czy ostrzykiwaniach ust. A jeśli takowe są planowane, zaleca się wykonać je po makijażu permanentnym. Zaraz po zabiegu pigmentacji ust, należy je traktować w sposób analogiczny jak w przypadku postępowania pozabiegowego pigmentacji brwi.

Makijaż permanentny powiek 

Tak, jak w przypadku ust, należy odpowiednio zadbać o nawilżenie i wygładzenie skóry. Warto na miesiąc przed planowanym zabiegiem zastosować kurację preparatem zawierającym rutynę i witaminę C, by wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych, szczególnie kruchych, płytko umiejscowionych w cienkiej i delikatnej powiece. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć można zapobiegawczo przyjmować kapsułki z arniki. Obowiązkowo przed zabiegiem pigmentacji powiek należy usunąć przedłużone rzęsy i odstawić na dwa miesiące przed planowanym zabiegiem odżywki do rzęs. W pielęgnacji pozabiegowej, tak jak przy brwiach i ustach, traktujemy powieki ze szczególną delikatnością, nie myjemy, nie trzemy i nie drapiemy. W odróżnieniu od brwi i ust, kresek na powiekach około tydzień po zabiegu nie powinno się niczym smarować ani nawilżać. Przez kilka dni nie wolno też malować powiek, ani tuszować rzęs. Po zagojeniu nawilżamy miejsce pigmentowane podobnie jak w wypadku brwi i ust.

Zwiń

 

Cennik Usługrozwiń

Cennik usług

 

Zwiń