Warning: Illegal string offset 'typ' in /domains/twojaakademia.pl/wp-content/themes/azc/functions.php on line 626

Facebook AKADEMIA ŚWIADOMEGO CZŁOWIEKArozwiń

Jesteśmy w trakcie prac nad nową stroną www. Wszystkie aktualne informacje zamieszczamy na FB

Bądź na bieżąco i sprawdzaj wydarzenia na naszym FanPage

 

(PONIEDZIAŁKI) REGULARNE ZAJĘCIA – Sahaja Yoga Medytacjarozwiń

Sahaja Yoga Medytacja

KIEDY: poniedziałki 17:45-19:15

GDZIE: Akademia Świadomego Człowieka,

Sahaja Yoga Medytacja pomaga nam poznać samego siebie, a także utrzymać spokój wewnętrzny i balans, dzięki któremu lepiej radzimy sobie z problemami dnia codziennego i stresem.

Kiedy jesteśmy w stanie yogi, jesteśmy w stanie całkowitego połączenia w oceanie spokoju, miłości i czystej wiedzy. A dzieje się to w sposób spontaniczny poprzez obudzenie naszej wewnętrznej energii, bez względu na poziom rozwoju duchowego człowieka czy też jego wiedzy. Bez wysiłku fizycznego i długich godzin medytacji.

Podczas medytacji ta energia oczyszcza nasz system subtelny oraz budzi i wzmacnia wartości, które są w każdym z nas.
– Niewinność
– Mądrość
– Szacunek do samego siebie i innych
– Radość
– Zadowolenie
– Poczucie bezpieczeństwa
– Umiejętność przebaczania

Sam się przekonaj.
WSTĘP WOLNY!

(PONIEDZIAŁKI) KURS – Kurs Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet od podstaw (6 SPOTKAŃ w 2019 od 14.01)rozwiń

Kurs Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet od podstaw 

 

Zapraszamy na kurs Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet, według tradycyjnej szkoły białoruskiej.

Terminy:

14.01.2019, 21.01.2019, 28.01.2019,04.02.2019, 11.02.2019, 18.02.2019

Gdzie: Akademia Świadomego Człowieka

Zapraszamy na 6-tygodniowy kurs Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet, według tradycyjnej szkoły białoruskiej.

Podczas kursu poznasz od podstaw system 27 ćwiczeń przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Ćwiczenia te sięgają swoimi korzeniami wielowiekowej tradycji, która – przekazywana z pokolenia na pokolenie – zachowała się na Białorusi. Stanowią one swoisty trening ciała i ducha zapewniający kobiecie zdrowie fizyczne oraz równowagę emocjonalną. Gimnastyka pomaga kobietom dotrzeć do swojej wewnętrznej mocy, którą jest siła, mądrość, otwarte serce i seksualność, pojmowana nie tylko w aspekcie cielesnym, ale również jako zdolność kreacji, której najwyższym przejawem jest dawanie życia.

Ćwiczenia są tak zaprojektowane, że podczas ich wykonywania zaangażowane są w szczególności mięśnie szyi, przykręgosłupowe, klatki piersiowej, brzucha i pośladków, zaś ułożenie dłoni oraz wykonywane ruchy dłońmi stanowią automasaż nadnerczy, naczyń i narządów układu limfatycznego umiejscowionych w okolicach piersi, w tym grasicy.

Dzięki praktycewzmacniamy mięśnie, rozluźniamy stawy, nasze ciało staje się giętkie i elastyczne poprzez uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, otwarcie klatki piersiowej, „wyciągniecie kręgosłupa”, a szyja wysmukla się, my zaś osiągamy wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę.

Poprzez ćwiczenia kontaktujemy się ze swoim ciałem, jak również z tym, co w nim zapisane. Rozpuszczamy fizyczne blokady i napięcia w ciele, przepracowując to co je spowodowało. Poprzez pracę z kobiecymi obszarami ciała rozbudzamy naszą kobiecość, wzrasta nasza intuicja, gdyż zaczynamy wsłuchiwać się w nasz wewnętrzny głos, naszą wewnętrzną prawdę i mądrość, ożywia się w nas twórczy potencjał.
Ćwicząc w skupieniu uczymy się uważności i bycia w naszym ciele tu i teraz.

Ćwiczenia korzystnie wpływają na układ hormonalny i rozrodczy. Wspomagają w trudnościach z zajściem w ciążę, ułatwiają poród i powrót do dobrej kondycji po porodzie. Łagodzą bolesne miesiączkowanie i związane z nim napięcia oraz stanowią wsparcie w okresie menopauzy.
Po ukończeniu kursu otrzymasz indywidualny zestaw 7 ćwiczeń obliczany według kalendarza słoneczno-księżycowego z uwzględnieniem daty, godziny oraz miejsca urodzenia.
Samodzielna praktyka zestawu – stanowiąca swoistą medytację w ruchu – zajmuje ok. 15 minut i jest wystarczająca dla zachowania zdrowia fizycznego oraz wewnętrznego wyciszenia.
Stając się codziennym rytuałem dodaje energii, relaksuje i sprawia, że zmienia się nie tylko Twoje ciało, ale i postrzeganie samej siebie i otaczającego Cię świata.

Warsztaty przeznaczone są dla każdej kobiety, bez względu na wiek i kondycję.
Prowadząca:
Katarzyna Kaczmarek – trenerka certyfikowana przez Oksanę Pawłowską – założycielkę szkoły Żeńskiej Gimnastyki Słowiańskiej w Tradycji Białoruskiej.

Zapisy: slowianska.gdansk@gmail.com
tel. 609-517-177
(podaj datę, godz. i miejsce urodzenia – potrzebne do ustalenia ćwiczeń indywidualnych).

Inwestycja: 250 zł.

Z uwagi na indywidualne podejście do każdej z uczestniczek ilość miejsc jest ograniczona.

Rezerwację miejsca gwarantuje dokonanie przedpłaty w wysokości 100 zł (bezzwrotna zaliczka) na rachunek bankowy:
METODA Joanna Sobolewska
PKO BP S.A.
PL 77 1440 1026 0000 0000 1404 1133
Tytuł wpłaty: gimnastyka słowiańska kurs

Informacje praktyczne:
Ćwiczymy boso lub w skarpetkach.
Zaleca się ćwiczyć bez biustonoszy.
Na zajęcia weź ze sobą wygodny strój.

(WTORKI) REGULARNE ZAJĘCIA – Joga z Anią Piecunko w Oliwierozwiń

Zapraszam ogromnie na regularne zajęcia jogi dla początkujących i nie tylko do Akademia Świadomego Człowieka w każdy wtorek o 17.30.

Start: od 5 luty 2019, godz. 17.30.

Inwestycja: pojedyncze zajęcia 35 zł, karnet na 4 wejścia ważny 30 dni od daty zakupu 100 zł.

Prowadząca: Ania Piecunko
Jestem człowiekiem, kobietą, nauczycielem jogi i psychologiem.
Joga pojawiła się w moim życiu podczas pierwszych studiów (19 lat temu). W moim życiu nie było ani spokoju ani równowagi. Postanowiłam pójść na medytacje ZEN, ponieważ czytałam i słyszałam (Internet nie był wówczas zbyt dostępnym medium), że uspokaja i równoważy. Okazało się, że zajęć ZEN nie ma, jest joga. Skoro już tam byłam… tak zaczęła się moja podróż z jogą.

Dziewiętnaście lat praktyki jogi w różnych stylach, u różnych nauczycieli to ścieżka poznawania mojego ciała, pracy z oddechem, kontaktowania się z emocjami. Psychologia i terapia to proces, który pozwala mi lepiej rozumieć złożoność i wielowarstwowość psychiki ludzkiej. Wierzę, że ciało i umysł to jedność i to co czujemy odzwierciedla się w naszym ciele i odwrotnie, a rozwój odbywa się na wszystkich płaszczyznach jednocześnie. Joga pomaga mi zachowywać balans w życiu, mieć sprawne ciało i spokojny umysł. W świecie, w którym jesteśmy zasypywani różnymi informacjami, który otacza nas ogromną liczbą bodźców, to właśnie praktyka jogi pozwala mi na dokonywanie wyborów dobrych dla mnie i zgodnych z moim wnętrzem.
Na co dzień prowadzę zajęcia jogi i sesje terapeutyczne. Szczególnym obszarem mojej pracy są nieswoiste zapalenia jelit.

 

(ŚRODY) CYKL SPOTKAŃ – ZAJĘCIA DLA DZIECI – Trening uważności (mindfulness) dla dzieci, Metoda Eline Snelrozwiń

TRENING UWAŻNOŚCI (MINDFULNESS) DLA DZIECI, METODA ELINE SNEL

Zapraszam na trening uważności (ang. mindfulness) dla dzieci, w wieku 6-12 lat, Metodą Eline Snel © „Uwaga, to działa!”, autorki światowego bestellera „Uważność i spokój żabki”. Trening jest wzorowany na popartym badaniami naukowymi treningu MBSR Jona Kabat-Zinn’a. 

KIEDY:

Cykl spotkań
8 tygodni w środy
Od 16:00 do 16:50 (grupa 6-8 lat)
Od 17:00 do 17:50 (grupa 9-12 lat).
Jeżeli chcesz zapisać dziecko na kolejny cykl zajęć, zapraszam do kontaktu:  Tel: 506 996 993, e-mail: violettahalliday@gmail.com

GDZIE: 

Akademia Świadomego Człowieka, Kaprów 3A, lok.16, 80-316 Gdańsk

PROWADZĄCA:

Violetta Halliday, certyfikowana nauczycielka Metody Eline Snel © „Uwaga, to działa!”, więcej informacji: http://mindfulness.com.pl/faculty/halliday-violetta/ Tel: 506 996 993, e-mail: violettahalliday@gmail.com

ZAPISY
Grupa 6-8 lat: https://goo.gl/forms/NgUfLI4MZddv9UMu1
Grupa 9-12 lat https://goo.gl/forms/p4w4e6JOD6T7nT0T2

Liczba miejsc w grupie: 10.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

PO CO MOJEMU DZIECKU TAKI TRENING?
Dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Metoda Eline Snel© „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby.

KORZYŚCI TRENINGU
Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.
Potencjalne korzyści treningu to:
– wzrost koncentracji (lepsza wydajność uczenia się) i polepszenie pamięci
– zwiększone poczucie własnej wartości
– wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
– wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
– lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
– samokontrola (mniej zachowań impulsywnych na stres)
– łatwiejsze zasypianie
– rozwój życzliwości wobec siebie i innych

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

STRUKTURA TRENINGU
– 8 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu, 50 minut),
– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane w domu, z rodzicem lub samodzielnie

W CZASIE TRENINGU DZIECI ĆWICZĄ:
– koncentrowanie uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywanie jej, kierowanie jej w pożądaną stronę, przenoszenie na inny obiekt,
– obserwowanie swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,
– nazywanie i akceptowanie własnych emocji i myśli bez oceniania ich,
– rozpoznawanie „trudnych myśli” i „trudnych emocji”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,
– akceptowanie siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych.

ŁĄCZNY KOSZT PAKIETU ZAJĘĆ WYNOSI 650 ZŁ i OBEJMUJE: 
– 1 konsultację z rodzicem dotyczącą uczestnictwa dziecka w treningu (ok.20 min)
– 1 konsultację z dzieckiem dotyczącą uczestnictwa w treningu (ok.20 min)
– 8 tematycznych grupowych sesji treningowych, 50 min (raz w tygodniu)
– 8 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu
– 1 książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki” z CD
– materiały pomocnicze
– 1 dyplom ukończenia treningu

Po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego zostaną podane dostępne terminy konsultacji:

• dla rodzica (ok. 20 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach odnośnie treningu i chętnie odpowiem na pojawiające się pytania

• oraz dla dziecka (ok. 20 min) – będzie to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, by dziecko opowiedziało, czego chciałoby się nauczyć na treningu oraz by poznało Żabę Freda, który będzie przewodnikiem podczas nauki uważności.

 

 

ŚRODY (REGULARNE ZAJĘCIA) Otwarte Wieczory Słuchania – w podanych terminachrozwiń

Serdecznie zapraszamy na spotkania z cyklu „OTWARTE WIECZORY SŁUCHANIA”, które stanowi jedną z głównych praktyk w podejściu Zen Coachingu.

Tym razem spotykać się będziemy w Gdańsku w Akademii Świadomego Człowieka.

Aby się zapisać na wybrany termin, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:
13 luty: https://goo.gl/forms/mWaXc2rasB3XRYvJ2
27 luty: https://goo.gl/forms/FFCD26EdilSKiPdp2
27 marzec: https://goo.gl/forms/FcbrrAX4FxSkWBbx1
24 kwiecień: https://goo.gl/forms/voKshN0S0hxxJluF3
22 maj: https://goo.gl/forms/ohcjIWma19AHq4dp1
19 czerwiec: https://goo.gl/forms/oWnVQHZhDen7K3lu2

Podczas tego spotkania będziesz mógł/ mogła doświadczyć mocy bycia wysłuchanym/ wysłuchaną w sposób, który dla wielu w życiu codziennym nie wydarza się nazbyt często – to jest w otwartej, nieoceniającej, pełnej życzliwości przestrzeni, w której nikt Ci nie przerywa, nie komentuje Twoich słów, czy też nie udziela Ci dobrych rad.

Jak to brzmi dla Ciebie?

Dla wielu ludzi to doświadczenie jest czymś zupełnie nowym, w jego efekcie często pojawiają się takie uczucia jak:
– głębokie połączenie,
– miłość,
– spokój,
– radość,
– klarowność.

Zapraszamy Cię, abyś i Ty mógł/ mogła doświadczyć mocy słuchania!

Nie musisz nic wiedzieć o Zen Coachingu ani o słuchaniu.
Nie musisz nic umieć.
Nawet nie musisz mówić, jeśli potrzebujesz ciszy.
Przyjdź, odetchnij spokojnie, poczuj magię słuchania, usłysz siebie…

Spotkania prowadzą:
Maria Meissner, certyfikowany Coach w podejściu Zen Coachingu Maciej Kozak i Adam Balion ze Społeczności Zen Coachingu w Polsce

Miejsce spotkania: Akademia Świadomego Człowieka (Gdańsk Oliwa)
Godzina: 19:00 – 21.30
Opłata organizacyjna: 10 zł/osoba
Coachowie organizujący i prowadzący spotkania nie otrzymują wynagrodzenia.
Zebrane fundusze posłużą do pokrycia kosztów wydarzenia.

Przed nami spotkania:
13.02.2019 prowadzenie Maciej
27.02.2019 prowadzenie Maria
27.03.2019 prowadzenie Adam
24.04.2019 prowadzenie Maciej
22.05.2019 prowadzenie Adam
19.06.2019 prowadzenie Maria

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zgłoszenia zostaną przyjmowane według kolejności nadesłania. Po dokonaniu zgłoszenia Uczestnik otrzyma potwierdzenie uczestnictwa drogą e-mail.

Z wszelkimi pytaniami zapraszamy do kontaktu: zencoachingpolska@gmail.com
Maria Meissner 505 805 905

Jeśli chcesz dowiedzieć się przed spotkaniem czegoś więcej o Zen Coachingu, polecamy strony:
www.zencoachingpolska.pl
www.zen-coaching.pl
www.zen-coaching.com

Serdecznie zapraszamy!
Maria, Adam i Maciej
Organizatorzy Otwartych Wieczorów Słuchania w Gdańsku

„Najbardziej podstawowym i pełnym mocy sposobem na nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem jest słuchanie. Po prostu słuchanie. Być może najważniejszą rzeczą jaką możemy sobie nawzajem dać to nasza uwaga… Kochająca cisza często ma większą moc uzdrawiania i łączenia, aniżeli słowa wypowiadane z najlepszą intencją”.

Rachel Naomi Remen

„OTWARTE WIECZORY SŁUCHANIA” powstały z inicjatywy Marty Obryckiej i Marty Łysoń ze Społeczności Zen Coachingu w Polsce. Początkowo odbywały się w Warszawie. Obecnie spotkania prowadzone są także w innych częściach Polski a także on-line!

(ŚRODY) REGULARNE ZAJĘCIA – Natura rytmu i bębny obręczowe. Kurs muzyczny w podanych terminachrozwiń

NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE

KURS MUZYCZNY Z XENIĄ URANOVĄ


„Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie”.

KIEDY: 20 marzec – 8 maja 2019 (4 spotkania, czas trwania: godziny każde). Zajęcia odbywają raz na dwa tygodnie, w środy: godz.19:00 – 21.55.

GDZIE: Akademia Świadomego Człowieka.

Xenia prezentuje autentycznie, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowyh, z elementami indyjskich technik muzycznych, w ramach aktywności jej globtroterskiej Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu- TAKITA.
Więcej info: www.facebook.com/takitadrums

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzyko- terapia, animacją muzyczną. Zarówno jak i tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieli by zbliżyć się ku muzyki.

Podczas tego kursu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia p.n.e., czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

PROGRAM:

– Historia bębna obręczowego i pokaz technik.
– Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry.
– Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech.
– Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu.
– Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską metoda śpiewu _rytmicznego) Zwroty, akcenty.
– Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy.
– Body Percussion
– Jam session.

Instrumenty zapewniamy na miejscu!

Xenia Uranova
jest rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtrotterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA.
Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą.
Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii:www.xeniauranova.com
https://web.facebook.com/xeniauranova/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

DATA: 20 marzec – 8 maja 2019 (4 spotkania, czas trwania: godziny każde). Zajęcia odbywają raz na dwa tygodni, w środy : godz.19 – 21.55.

MIEJSCE: Akademia Świadomego Człowieka.
ul. Kaprów 3A/16 Oliwa, Gdańsk.
Akademia się znajduję obok pętli tramwajowej w pobliżu od skm Oliwa.
(Wyjątkowe miejsce, dla ludzi zainteresowanych zdrowym i świadomym życiem. Bardzo komfortowa i ładna przestrzeń).

INWESTYCJA: 240 zł
Obowiązuje limit miejsc. Kolejność według zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA: do 15 marca 2019 na e-mail: takita.drums@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 739206808.

Zaliczka 90zł do dnia 15.03.2019 z dopiskiem: Rytm.
Numer konta dostaną Państwo w odpowiedzi na e-mail.

>>> REJESTRACJA I PYTANIA:
takita.drums@gmail.com oraz tel. do prowadzącej: 739206808.

Do zobaczenia!

(CZWARTKI) REGULARNE ZAJĘCIA – TRE® ćwiczenia uwalniające traumę, stres, emocjerozwiń

TRE® ćwiczenia uwalniające traumę, stres, emocje. 

UWOLNIJ z ciała napięcia, traumy, stres i emocje na ćwiczeniach TRE,

prowadzący – dr Marek S. Kulikowski

TERMIN ZAJĘĆ: czwartki godzina 17:45 – 18:50

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: Marek Kulikowski, tel. 507 628 599 lub mail: m.k.24@wp.pl

MIEJSCE:  Akademia Świadomego Człowieka,

INWESTYCJA: 40 zł za sesję

ZABIERZ: strój jak na siłownię lub yogę.
UWAGA – kobiety w ciąży oraz osoby cieriące na padaczkę nie mogą brać udziału w zajęciach.

Co to są ćwiczenia TRE? (Tension & Trauma Releasing Exercises):
Są to ćwiczenia, które uwalniają z ciała stres, napięcia i emocje.
Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć.
Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze.

Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.

Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż, kark lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

ĆWICZENIA SĄ ŁATWE I PROSTE. Składają się z dwóch części. Seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stoju na karimacie, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się. Proste, łatwe do nauczenia i codziennej praktyki.
Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach.

O PROWADZĄCYM: 
dr Marek Kulikowski
Z zamiłowania i wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych, absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem certyfikowanym trenerem metody TRE i korzystam z nich osobiście na co dzień. Od czterech lat systematycznie ćwiczę i obserwuję swoje ciało, uczę się Go. Rozluźniłem się i pozbyłem kilku dolegliwości, z tych najważniejszych – uporczywych bóli krzyża.

Zapraszam
Marek Kulikowski

(CZWARTKI) CYKL SPOTKAŃ – Słowa jak mosty – o empatycznej komunikacjirozwiń

Słowa jak mosty – o empatycznej komunikacji

14 edycja warsztatów prowadzonych w oparciu o metodę Marshalla Rosenberga: NVC – Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy z elementami Coachingu Transformacyjnego.

Termin: cykl 10 spotkań dwa razy w miesiącu w godz. 18.00-21.00, WAŻNE: OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA CYKL

Miejsce: Akademia Świadomego Czlowieka, Gdańsk Oliwa, ul. Kaprów 3A/16

Prowadzenie: Bożena Szymula

Zapraszam na cykl spotkań poświęcony pogłębianiu relacji z sobą samym i z innymi ludźmi poprzez dialog. W trakcie spotkań, będziemy poznawać i praktykować taki sposób prowadzenia rozmowy, aby słowa, które wypowiadamy zbliżały nas do siebie, a nie oddalały. Słowa mają bowiem niezwykłą moc – mogą stać się służącymi porozumieniu mostami, lub też murami, które oddzielają nas od innych. Jak rozmawiać aby nawiązać satysfakcjonujące relacje z innymi? Jak zbliżać się do ludzi i starać się rozumieć innych w sytuacji kiedy mamy odmienne zdania i poglądy? Czym jest prawdziwa empatia? Jak być otwartym na innych i jednocześnie zadbać o swoje potrzeby? Jak umiejętnie rozwiązywać konfliktowe sytuacje z poszanowaniem uczuć i potrzeb wszystkich stron?

W trakcie warsztatu uzyskasz odpowiedzi na te pytania a także poznasz, a co najważniejsze, zastosujesz w praktyce narzędzia sprawdzonej, skutecznej metody, jaką jest Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication). Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania pozwalającego lepiej zrozumieć innych i budować z nimi satysfakcjonujące relacje. Daje również możliwość głębszego poznania samego siebie, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, co jest dla nas w życiu najważniejsze i na tym skupiamy naszą uwagę. Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób.
NVC jest stosowane w praktyce na całym świecie. Może być używane zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym (w pracy nauczyciela, psychologa, trenera, coacha, mediatora, menadżera czy dyplomaty.) Jest też bardzo cennym narzędziem służącym do budowania turkusowych organizacji.
W Polsce metoda ta jest propagowana od 2001 roku, początkowo przez Stowarzyszenie Polska Wspólnota Pokoju (Andrzej Krajewski, Małgorzata Braunek i Małgorzata Jakubczak), obecnie przez coraz liczniejszą grupę trenerów, którzy poznali metodę, stali się jej zwolennikami i pragną się nią dzielić.
Kurs jest również wzbogacony o elementy Coachingu Transformacyjnego (inaczej Coachingu opartego na Potrzebach).

Będziemy pracować w kameralnej grupie ( 6 – 10 osób). Warsztaty prowadzone są w sposób interaktywny z użyciem różnorodnych metod szkoleniowych: m.in. demonstracje, praca w grupach, praca w parach, praca z ciałem, wizualizacje i mini-medytacje.

Dla kogo?

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli:
– chcesz poznać lub pogłębić metodę „Porozumienia Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga
– chcesz poprawić jakość swoich relacji zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym
– chcesz mieć lepszy kontakt z samym sobą, poprzez zwiększenie umiejętności rozpoznawania swoich uczuć oraz potrzeb
– chcesz wzmocnić swoją zdolność empatii zarówno wobec innych, jak i samego siebie
– chcesz lepiej sobie radzić w sytuacjach konfliktowych, kiedy słyszysz słowa krytyki lub odmowę
– chcesz mieć większą jasność w momentach konfliktu wewnętrznego
– chcesz zwiększyć swoją pewność siebie i lepiej sobie radzić z autokrytyką
– chcesz czerpać siłę z własnej złościć i zwiększyć wybór swoich reakcji
– pracujesz z ludźmi; jesteś coachem, trenerem lub terapeutą i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy o narzędzia z zakresu empatycznej komunikacji wg metody „Porozumienia Bez Przemocy” oraz Coachingu Transformacyjnego (Coachingu opartego na Potrzebach)

Tematy i terminy spotkań: 

1. O murach i mostach – co służy komunikacji, a co ją blokuje
(11.10.2018)
2. Jak wyrażać siebie, aby być w zgodzie ze sobą (25.10.2018)
3. Empatia dla siebie – droga do samopoznania, spełnienia i
szczęścia (08.11.2018))
4. Jak słuchać – siła i moc empatii (22.11.2018)
5. Moje i Twoje „nie” jako zaproszenie do dialogu (06.12.2018)
6. Jak radzić sobie z osądami i krytyką? (20.12.2018)
7. Złość i gniew źródłem energii i mądrości (03.01.2019)
8. Spotkanie z wewnętrznym krytykiem (17.01.2019)
9. Konflikt wewnętrzny w procesie podejmowania decyzji
(31.01.2019)
10.Wdzięczność – sprawdzony sposób na szczęście (07.02.2019)

Współautorką programu jest trenerka Agata Olszak – Szymula ze Strefy Relacji – oddział w Krakowie.

Trenerka:
Bożena Szymula – Trenerka i mediatorka. W swojej pracy inspiruje się przede wszystkim metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Od 2010 r. prowadzi warsztaty, i sesje indywidualne oferując pomoc coachingową bądź mediacyjną. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu NVC zdobywała, uczestnicząc w szkoleniach certyfikowanych trenerów NVC z Polski i z zagranicy (Ewa Noemi Orłowska,Kay Rung, Liv Larsson, Patrycja Bielak, Sarah Peyton, Miki Kashtan, Pernille Plantener). Ukończyła intensywny roczny kurs mediacji w Akademii NVC ( Anna Mills, Ike Lasater, Tomasz Bagiński) oraz akredytowany kurs Need Based Coaching -połączenie NVC i coachingu – prowadzony przez Pernille Plantener. Jest również żywo zainteresowana najnowszymi badaniami z dziedziny neurologii, której podstaw uczyła się od Sary Peyton. Wyniki tych badań potwierdzają uzdrawiające działanie empatii na nasze komórki mózgowe. Jej inspiracją do działania, jest przyczynianie się do budowania świata opartego na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i współpracy.

Opinie uczestników:

„Ten warsztat jest drogą do szczęścia – zrozumieniem siebie i innych.”

Małgorzata

„ Warsztaty bardzo wzbogaciły moje życie osobiste – prywatne i zawodowe. Pozwoliły szerzej spojrzeć na wiele ważnych kwestii, uświadomiły co chcę rozwijać. Chętnie będę je polecać innym osobom.”

Magda – psycholog

„Warsztaty wniosły w moje życie mnóstwo empatii, wsparcia, akceptacji, zrozumienia siebie i innych. Nauczyłam się nazywać swoje uczucia i szukać potrzeb, które się za nimi skrywają. Pomogły pokochać mojego wewnętrznego krytyka. Dzięki nim odkryłam nowych, pięknych ludzi wokół siebie.”
Marta M. – psycholog

„Warsztaty były dla mnie cenną ścieżką samorozwoju, nauczyły mnie zrozumienia i identyfikacji potrzeb, uczuć, dzięki czemu w moim życiu pojawiło się więcej harmonii a zdobyta wiedza pozwala mi lepiej radzić sobie w komunikacji z innymi ludźmi jak i z samym sobą.”
(bz podpisu)

„Bardzo mocno polecam warsztaty z Bożeną Szymulą, ponieważ czułam się na nich bezpiecznie i mogłam się coraz bardziej otwierać. Czułam również, że łapię coraz większy kontakt z samą sobą podczas tych kilku miesięcy naszych spotkań. Teraz wiem, że bycie bliżej siebie, swoich uczuć i potrzeb powoduje, że staję się silniejsza i stabilna wewnętrznie. Dziękuję.”
Marta A.

„Bardzo dziękuję za nasze spotkania, które pozwoliły spojrzeć mi na moje emocje, moje relacje z innymi, na moje życie zarówno to prywatne, jak i zawodowe, w zupełnie nowy sposób…..
Każde z naszych spotkań rozpoczynało się od różnorodnych ćwiczeń, które pomagały „odnaleźć się we własnym ciele”, poczuć, że jestem „tu i teraz”. Dzięki takiemu wprowadzeniu potem w czasie sesji mogłam usłyszeć lepiej swój własny wewnętrzny głos i lepiej skomunikować się ze sobą. Czasem to odkrywanie siebie wiązało się z dużymi emocjami, wywoływało duże wzruszenie i łzy, ale w rezultacie przynosiło uspokojenie i ulgę. Efektem naszych sesji było przełożenie tej – dla mnie zupełnie nowej – wiedzy o sobie w działania. ….. Dziękuję Ci z całego serca za Twoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie, talent i takt…. ”
Alina B

„Jeśli w zabieganiu, ….. chcesz lepiej przyjrzeć się sobie, odnaleźć swoje uczucia i potrzeby oraz nauczyć się lepiej je komunikować światu, to polecam NVC. Możesz znaleźć więcej empatii dla siebie i innych.”
Sylwia

Informacje organizacyjne:

NWESTYCJA: 
850 zł.przy wpłacie za całość, 960 zł przy płatności w 4. ratach.

Rezerwację miejsca gwarantuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł do dnia 9 października 2018 na konto:
FLOW Bożena Grzęda – Szymula
Nr rachunku: 76 1140 2004 0000 3102 3109 4462

Przy zapisie dwóch osób razem – cena 800 zł. (w cenie ciepłe i zimne napoje)

Informacje organizacyjne i zapisy:
tel. 609727335, bozena.szymula@gmail.com

WYDARZENIE FB: 

www.facebook.com/events/458095698026212/

 

01.02.2019 (WYKŁAD) Problemy z tarczycą według Recall Healing / Totalnej biologiirozwiń

Problemy z tarczycą według Recall Healing / Totalnej biologii

Wykład poprowadzi dr Marek S. Kulikowski

START: piątek 01.02.2019, godz. 18.30-20:00

MIEJSCE: Akademia Świadomego Człowieka, Gdańsk Oliwa, ul. Kaprów 3A/16, I p.

PROSZĘ O ZAPISY: Marek S. Kulikowski, tel. 507 628 599
lub mail: m.k.24@wp.pl

INWESTYCJA: 40 zł

CZYM JEST Recall Healing® /Totalna Biologia?
Jest to metoda uzdrawiania poprzez świadomość, a dokładniej poprzez uświadomienie sobie przyczyny powstania choroby, jej źródła. Według Recall Healing przyczyna większości dolegliwości tkwi w przeżyciu głębokich, ciężkich, nierozwiązanych urazów emocjonalnych, nazywanych tutaj konfliktami. Zapadają one głęboko w podświadomość i w odpowiednich warunkach wpływają na nas wywołując choroby. Bardzo ciekawe, znaczące i często kluczowe dla powstania dolegliwości jest to, że nie koniecznie my sami musieliśmy przeżyć taki konflikt. Praktyka wykazała, że możemy chorować również z powodu przeżyć naszych przodków. Jest na to coraz więcej dowodów, potwierdzonych znacznymi poprawami zdrowia oraz uleczeniami.

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA WYKŁADZIE?
– Jakie mogą być przyczyny problemów z tarczycą według Totalnej Biologii.
– W jaki sposób Totalna Biologia może pomóc w rozwiązywaniu takich problemów.
Ponadto.
Uzyskasz podstawowe informacje o metodzie uzdrawiania Recall Healing / Totalnej Biologii.
– Jakie są jej założenia, podstawowe prawa i jaki jest mechanizm działania metody.
– Jakie są praktyczne rezultaty stosowania metody i dlaczego uzdrawianie tym sposobem może być skuteczne.

DO KOGO SKIEROWANY JEST WYKŁAD?
Przede wszystkim do osób borykających się z problemami tarczycy, które bezskutecznie próbowały różnych metod i już nie widzą dla siebie ratunku.
Mam nadzieję, że informacje przekazane na wykładzie pozwolą inaczej spojrzeć na ten problem, oraz zachęcą do inicjowania trwałych, pozytywnych zmian w swoim ciele i życiu.

Ponadto dla osób cierpiących na dolegliwości i choroby, z którymi nie może sobie poradzić tradycyjna medycyna, oraz dla wszystkich innych osób zainteresowanych zdrowiem swoim i swoich najbliższych. Również dla tych ciekawych, którzy interesują się medycyną alternatywną.
Uwaga!
W Recall Healing nie podważamy zasadności posługiwania się medycyną konwencjonalną. Nie wystawiamy diagnoz, nie negujemy i nie wtrącamy się do leczenia zaleconego przez lekarzy. Wręcz odwrotnie, jeżeli to tylko jest możliwe współpracujemy z lekarzami.

dr Marek S. Kulikowski
Z wykształcenia tradycyjnego jestem doktorem nauk biologicznych o specjalności parazytologia (nauka o pasożytach), absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłem trzypoziomowe szkolenie z Recall Healing/Totalna Biologia oraz jestem w procesie certyfikacji w Instytucie Recall Healing/Totalna Biologia, (Uzdrawianie Poprzez Świadomość), prowadzonym przez dr Gilberta Renaud z Kanady. Jestem dyplomowanym terapeutą Szkoły Nowych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera. W trakcie certyfikacji pracy metodą „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop” w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie (Szkoła Anny Choińskiej). Przechodząc własną terapię psychologiczną, osobiście doświadczałem niedomagań ciała, które były spowodowane, między innymi, obciążeniami psychicznymi. Wiem również z doświadczenia, co to są problemy rodzinne i jak można sobie z nimi radzić. Poznając duchowość oraz szeroko rozumiany rozwój osobisty odkryłem, że w wielu miejscach łączą się one ze współczesną nauką. Jestem również certyfikowanym trenerem metody ćwiczeń TRE (ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje). Pracując, łącze razem te uzupełniające się metody, dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.
Do zobaczenia na wykładzie.
Marek S. Kulikowski

02.02.2019 (WARSZTAT): Automasaż – warsztat dla każdegorozwiń

Automasaż – warsztat dla każdego

Automasaż – warsztat wprowadzający
Kiedy: 2.02.2019 (Sobota) godz. 10:00-12:00
Gdzie: ul. Kaprów 3a/16,
Akademia Świadomego Człowieka, sala nr 6
Ilość uczestników: 12 osób
Inwestycja: 50 zł (w dniu warsztatów)
Przygotowanie: wygodny strój do ćwiczeń
Zapisy: tadeusz@zmasowanedobro.pl , +48514312977 lub on-line: https://www.zmasowanedobro.pl/rezerwacje/

Twoje ciało czasem odmawia współpracy?
Zdążają Ci się powracające dolegliwości bólowe mięśni?
Wiesz gdzie boli, ale nie wiesz co z tym robić?
Jak skuteczniej rozluźniać?

Odpowiedzi na te pytania i wiele innych, a przede wszystkim dużą dawkę praktyki znajdziesz na warsztatach automasażu w Akademii Świadomego Człowieka!

Automasaż może być Twoim przyjacielem na co dzień i w przypadku dolegliwości. Zapraszam do wspólnego rozpoczęcia przygody!

Korzyści:

wiedza
+ powięź – czym jest, jakie ma funkcje i co z tego wynika?
+ wprowadzenie do teorii taśm anatomicznych (wg T. Myers-a),
+ czemu boli, czyli trochę o teorii punktów spustowych,
+ co robić na co dzień, czyli o autoterapii i profilaktyce,

praktyka
+ poznanie narzędzi do automasażu,
+ lepsze wyczucie własnego ciała,
+ nauka konkretnych technik automasażu,
+ warsztat pracy z wybranymi strukturami mięśniowo-powięziowymi

Zapisy: tadeusz@zmasowanedobro.pl , +48514312977
lub on-line: https://www.zmasowanedobro.pl/rezerwacje/

O prowadzącym:
Nazywam się Tadeusz Meissner, jestem dyplomowanym masażystą. Specjalizuję się w masażu terapeutycznym (masaż leczniczy) i sportowym. Masaż to moja pasja, dlatego mam niesztampowe podejście do tej formy terapii. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro klienta a także profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przeze mnie usług. Charakteryzuje mnie indywidualne podejście – każdemu poświęcam pełnię uwagi oraz tyle czasu, ile potrzeba dla konkretnego przypadku. Bardzo istotne jest dla mnie zrozumienie potrzeb z którymi przychodzi klient. Kluczem do tego jest podejście holistyczne. Fascynuje mnie terapia mięśniowo-powięziowa, czyli podejście nakierowane na pracę z powięzią jako źródłem ograniczeń w układzie ruchu. Warsztat automasażu to przedłużenie mojej pracy w gabinecie – chętnie uczę jak sobie samemu pomagać – automasaż to bardzo skuteczne narzędzie autoterapii.

03.02.2019 (ustawienia) Warsztat Ustawień Rodzinnych (metodą B.Hellingera)rozwiń

WARSZTAT USTAWIEŃ RODZINNYCH

(metodą B.Hellingera)
prowadzący – dr Marek Kulikowski

TERMIN: 03.02.2019r. (niedziela), godzina 10:00 – 18:00 (maksymalny czas).

MIEJSCE: Akademia Świadomego Człowieka, GDAŃSK Oliwa,
ul. Kaprów 3A/16, I p.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY : Marek Kulikowski, mail: m.k.24@wp.pl, tel. 507 628 599,
Facebook: Marek Stanisław Kulikowski.
Proszę podać imię (ewentualnie nazwisko) i nr telefonu (koniecznie).

INWESTYCJA: 250 zł dla osoby, która będzie się ustawiała.
100 zł dla osoby reprezentanta i obserwatora. Płatność na miejscu.

CO TO SĄ USTAWIENIA RODZINNE (ustawienia hellingerowskie)?
Jest to skuteczna i bardzo ciekawa metoda terapeutyczna łącząca w sobie wiele nurtów. Jej twórcą jest niemiecki terapeuta Bert Hellinger, który nadał jej nazwę „terapia ustawień rodzin”. Dzisiaj mówimy w skrócie – „ustawienia”. Ze względu na swoją skuteczność zdobywa sobie ona coraz szersze grono zwolenników.

DO CZEGO SŁUŻĄ USTAWIENIA?
Ustawienia dotyczą tak zwanych „porządków” ludzkiego życia w rodzinie (w związku męża i żony, partnera i partnerki, rodziców i dzieci), w pracy, firmie i organizacjach, w grupach społecznych i sąsiedzkich, całych narodach i kulturach. Dotyczą również „nieporządków”, które prowadzą do konfliktów między ludźmi i podziałów. Nieporządki wpływają na nasz umysł, ciało i ducha, odgrywając znaczącą rolę w powstawaniu chorób. Można je stosować w kilku obszarach życia, np.: mężczyzna i kobieta, rodzice i dzieci, choroba, zawód i sukces itp. Praktyka pokazuje, że w większości przypadków to właśnie wydarzenia z historii naszego rodu mają wpływ na nasze zachowanie i życie, stąd nazwa „ustawienia rodzinne”. Najczęściej nie jesteśmy tego świadomi. Pracując osobiście na ustawieniach mamy możliwość odkrycia blokad i poruszenia niewidocznej energii życia, która zaczyna się zmieniać, co w efekcie pociąga za sobą oczekiwane zmiany w naszym życiu.

JAKIE SĄ PRAKTYCZNE KORZYŚCI?
Przykładowe praktyczne korzyści zgłaszane przez osoby biorące udział w ustawieniach:
– zdecydowana poprawa relacji z samym sobą,
– zdecydowana poprawa relacji z partnerem oraz rodziną,
– pojawienie się partnera w ogóle,
– poprawa zachowań i relacji z dziećmi,
– pojawienie się dzieci w ogóle,
– poprawa zdrowia swojego i dzieci,
– poprawa relacji w pracy,
– uzdrowienie firmy, finansów itp.,
– wyzbycie się lęków i uprzedzeń, … oraz wiele innych.

JAK USTAWIENIA WYGLĄDAJĄ W PRAKTYCE?
W czasie ustawień z grupy uczestników wybierane są osoby (ochotnicy), które będą reprezentowały członków rodziny, partnerów, pracę, firmę, interesy, choroby itd. Reprezentanci zaczynają czuć tą osobę lub „rzecz” którą reprezentują, pomimo, że nic o niej nie wiedzą. Zaczyna działać tak zwane „Pole”. Ruchy i zachowania reprezentantów pomagają zobaczyć obraz tego co się dzieje np. w systemie rodzinnym. Poruszona zostaje uzdrawiająca energia, która o dziwo, ma pozytywny wpływ na cały system.

DLA KOGO SĄ USTAWIENIA?
Krótko mówiąc, ustawienia są DLA WSZYSTKICH. Czasem zdarza się, że życie nam po prostu nie wychodzi. Staramy się, przykładamy i nic. Próbujemy różnych sposobów i znowu nic. Niemoc, kręcenie w kółko. Mamy problemy rodzinne, zdrowotne, zawodowe i wszystkie inne. Wyraźnie czujemy jakąś blokadę, strach. Już sami nie wiemy co się dzieje i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Na ustawieniach dzieją się rzeczy piękne i zadziwiające. Zawsze jestem pod wyrażeniem. Tego trzeba samemu doświadczyć i trudno to opowiedzieć. To jest naprawdę głęboka praca. Zapraszam na ustawienia.

O PROWADZĄCYM:
Jestem dyplomowanym terapeutą Szkoły Nowych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera. W trakcie certyfikacji pracy metodą „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop” w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie (Szkoła Anny Choińskiej). Z wykształcenia tradycyjnego, doktorem nauk biologicznych o specjalności parazytologia (nauka o pasożytach), absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przechodząc własną terapię psychologiczną, osobiście doświadczałem niedomagań ciała, które były spowodowane, między innymi, obciążeniami psychicznymi. Wiem również z doświadczenia, co to są problemy rodzinne i jak można sobie z nimi radzić. Poznając duchowość oraz szeroko rozumiany rozwój osobisty odkryłem, że w wielu miejscach łączą się one ze współczesną nauką. Obecnie jestem w procesie certyfikacji w Instytucie Recall Healing/Totalna Biologia, (Uzdrawianie Poprzez Świadomość), prowadzonym przez dr Gilberta Renaud z Kanady. Jestem również certyfikowanym trenerem metody ćwiczeń TRE (ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje).
Pracując, łącze razem te uzupełniające się metody, dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.

Do zobaczenia na warsztacie.
Marek Kulikowski

02.02.2019 (WARSZTATY) – Droga Świadomego Rozwojurozwiń

Droga Świadomego Rozwoju

WARSZTATY

START:
02.02.2019 (sobota)
godz. 10:00 – 15:00

MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka
Gdańsk Oliwa

INWESTYCJA:
zgłoszenie do 20.01 – 130 PLN
zgłoszenie od 21.01 – 150 PLN
płatne na konto, podane po zapisie mailowym

ZAPISY:
mailowo na adres: kieler.marta@gmail.com
liczba miejsc ograniczona, max. 12 osób
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu 

DLA KOGO WARSZTAT:
Warsztaty skierowane do osób, które chcą rozwijać swoją samoświadommość .
Dla wszystkich tych, którzy stoją w obliczu jakiejś zmiany w swoim życiu i poszukują możliwości rozwiązań.
Dla wszystkich tych, którzy chcę urzeczywistnić swoje marzenia.
Dla wszystkich tych, którzy ciężko pracowali na to co mają a mimo to nie czują się szczęśliwi, wciąż czegoś im brakuje i poszukują sensu swojego istnienia.

O WARSZTACIE:
Fundamentem warsztatu jest połączenie wiedzy i doświadczeń, w wyniku czego nasuwają się pytania, na które można odpowiedzieć, jedynie zaglądając w głąb siebie. To z kolei pozwala ujrzeć rzeczywistość, w której obecnie się znajdujesz z perspektywy autentycznych potrzeb. Na tej podstawie możesz podjąć świadomą decyzję co dalej chcesz i możesz z tym zrobić, w którym kierunku podążyć i być szczęśliwym człowiekiem.
Dzięki udziałowi w warsztacie poszerzysz swoją samoświadomość, dotyczącą:
– potrzeb wypływających z przestrzeni serca,
– emocji w działaniu i ich konsekwencji,
– bycia w relacji z samym sobą oraz innymi ludźmi,
– przekonań, które bezpośrednio wpływają na Twoje wybory
Ponadto zadbasz o wybór kierunku którym chcesz podążać w swoim życiu zgodnie z potrzebami duszy.

Samoświadomość daje Ci możliwość głębokiego kontaktu z samym sobą, dzięki czemu masz poczucie, że podjęte decyzje są tym czego dokładnie potrzebujesz. Działania zmierzające w tym kierunku nie są już ani wysiłkiem ani Cię nie demotywują, bo wiesz, że one wszystkie czemuś służą. Akceptujesz potknięcia na drodze, nie traktując ich już jak porażki, które wpływają na Twoje nastawienie i poczucie wartości, bo nie obruszają Cię opinie i oceny innych ludzi. Wiesz już, że nie ma żadnej drogi do „czegoś” bo drogą jest Twoje życie i wszystko z czym się spotykasz jest wartościowym i ciekawym doświadczeniem. Nie ma podziału na dobre i złe, podziału na życie zawodowe, rodzinne i osobiste – bo życie jest jednością!. Z otwartością spotykasz się z tym co odczujesz w sobie, z miłością dbasz o siebie. Jesteś, i zaczynasz, sam ten fakt istnienia, widzieć jako cud.

PROGRAM WARSZTATU:
jest skonstruowany tak, abyś odpowiadając sobie na poniższe pytania, Drogi Potencjalny Uczestniku, doświadczył autentycznego impulsu wypływającego z głębi serca. Dzięki czemu zwiększysz samoświadomość, co ułatwi Ci podejmowanie decyzji i działań w zgodzie ze sobą. Ponadto podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem na tematy zawarte w pytaniach poniżej, a poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, sam doświadczysz i poczujesz swoje odpowiedzi.
– jak się staje, kim się jest?
– jakimi przekonaniami się kierujesz w życiu?
– czy jesteś szczęśliwym człowiekiem?
– czy jesteś świadom działania swojego umysłu?
– jak rozpoznać różnicę pomiędzy fałszywym a prawdziwym „ja”?
– czym dla Ciebie jest wolność?
– jak radzisz sobie z emocjami? I jakie ponosisz konsekwencje działając pod ich wpływem?
– za czym tęsknisz?
– co Cię powstrzymuje przed realizacją swoich pragnień?
– dlaczego motywację czujesz tylko przez jakiś czas?

PROWADZĄCA:
Marta Kieler – swoją Drogę Świadomego Rozwoju rozpoczęłam w 2013 roku, jednocześnie kończąc, niemal dziesięcioletnią współpracę z firmą, w której zajmowałam techniczne stanowisko. Pomimo szeregu korzyści płynących z ówcześnie zajmowanego stanowiska, nie czułam autentycznej radości z posiadania tego co miałam i w głębi duszy wiedziałam, że gdzieś musi być coś więcej. I nie mam tu wcale na myśli dóbr materialnych (bo te, powyżej, nazwałam szeregiem korzyści) a takie, które wiążą się z poczuciem szczęścia i spełnienia. Nie rozumiejąc do końca, czego tak konkretnie potrzebuję by to czuć, z pomocą przyszły słowa Jamesa Dobsona : „Na co przyda się wspinanie po drabinie sukcesu jeżeli u celu okaże się, że opiera się ona o nie właściwy budynek”. Wtedy jedyne co wiedziałam, to to, że moje dotychczasowe osiągnięcia to nie mój „budynek”, i że muszę znaleźć swój, ten właściwy. Szukałam go na różnorodnych i niezliczonych warsztatach, szkoleniach, konferencjach, sesjach coachingowych i mentorskich, a to co znalazłam to ROZWÓJ. Jakkolwiek by go nie nazwać: rozwój osobisty, rozwój duchowy, rozwój świadomości. Istotą tegoż rozwoju jest samoświadomość. Zaczęłam więc świadomie czerpać wiedzę od mistyków, z: psychologii, książek, swoich doświadczeń, medytacji, codziennej uważności, bycia w kontakcie ze sobą i z innymi ludźmi.
Odkryciem okazała się oczywistość, że nie ma na świecie nikogo kto lepiej od Ciebie samego wiedziałby czego Ty potrzebujesz do życia, do szczęścia, do rozwiązania swoich wątpliwości/problemów, niż Ty sam. I nie ma takiej wiedzy, warsztatu czy programu szkoleniowego, które mogłyby Tobie zapewnić , akurat to czego Ty potrzebujesz. Jedyne w czym KTOŚ może Ci pomóc to to, „jak Ty możesz odkryć w sobie samym świadomość” czyli źródło swojej mocy, chęci, motywacji i właśnie to okazało się być moim „budynkiem”, moim zachwytem, moim flow. Bycie KTOSIEM, pomaganie ludziom znalezienie swojej własnej drogi do źródła swojej mocy, drogi świadomego rozwoju.
Na drodze do powyższych odkryć doprowadziło mnie m.in.: Trening Zen Coaching. Model Transpersonalny. Studia podyplomowe: Job – coaching: doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery na Uniwersytecie SWPS oraz Zarządzanie projektami na Politechnice Gdańskiej. Szkolenia: Inteligencja emocjonalna. Zarządzanie emocjami; Rekrutacji w XXI w. ; Diagnoza talentów i mocnych stron według Instytutu Gallupa. Oraz doświadczenia w pracy : Centrum Rozwoju Talentów prowadząc sesje indywidualne i warsztaty grupowe dla osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej zgodnej z preferencjami i predyspozycjami. Współpraca z właścicielem Warsztatu Samochodowego Moto Ciler w budowaniu umiejętności Managerskich. Prowadząc procesy rekrutacyjne, rozmowy z pracownikami i warsztaty z komunikacji. Współpraca z firmą Moodo Urban Fashion Mode, realizując projekt coachingowo – doradczy dla Managerów i Specjalistów Firmy, w tym prowadząc również sesje i warsztaty w oparciu o rozwój według Talentów Gallupa.

08.02.2019 (WARSZTAT) Odpuść a będzie ci danerozwiń

Odpuść a będzie Ci dane

Jeśli chcesz realizować swoje zamierzenia w głębokiej harmonii, bez forsowania, z radością to naucz się odpuszczać.

START :piątek 8 luty 18:30 – 21:30

Miejsce: Akademia Świadomego Człowieka
Inwestycja: 90 zł/ 70zł dla stałych klientów

Odpuść a będzie Ci dane
– nauczysz się lepiej zarządzać emocjami, uczuciami, pragnieniami
– puszczając przeszłość i swoją wizję przyszłości osiądziesz w tu i teraz i otworzysz się na zmianę
– uwalniając wszelkie ciężary poczujesz się lekko i przyjemnie a intencje zaczną działać szybciej
– odpuścisz wizję siebie i otworzysz się na miłość i pełną akceptację
– dowiesz się co to jest droga mistrzowska

Prowadząca: Małgorzata Szwemin- Psycholog Transformacji, specjalista metod kreowania rzeczywistości, twórca Terapii Skoncentrowanej na Sercu.

OBOWIĄZUJE TELEFONICZNA REZERWACJA MIEJSC DO 7 lutego
nr telefonu: 603661678 ( najlepiej zostawić smsa)
mail: grupa.harmonia@gmail.com

09.02.2019 Szkolenie I-go stopnia refleksologii stóprozwiń

Szkolenie I-go stopnia refleksologii stóp

Stopy są skarbnicą wiedzy o stanie naszego zdrowia. Znajdują się na nich liczne refleksy odpowiadające wszystkim gruczołom, organom i częściom ciała.
Utrzymanie równowagi i harmonii jest warunkiem koniecznym, aby nasz organizm właściwie funkcjonował na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym.
Zabiegi refleksologii w szybki i bezpieczny sposób wspierają organizm w powrocie do zdrowia. Obniżają poziom stresu i napięcia,usprawniają krążenie, działają przeciwbólowo.
Poprzez uciskanie odpowiednich punktów, za pomocą kciuka i palców, wspomaga się naturalny proces samoleczenia i przywrócenia równowagi organizmu, aby utrzymać zdrowie i zapobiegać chorobom.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE:
dla każdego, kto chce nauczyć się, jak poprzez zabiegi refleksologii wspomóc pracę organizmu członków rodziny, przyjaciół, klientów bądź własnego ciała.

PROGRAM KURSU:
Całokształt programu opracowała Wanda Budzanowska-Bratko, założycielka Polskiego Instytutu Refleksologii.
Program zajęć jest zarejestrowany w Departamencie Nauki RiEN (Reflexology in Europe Network).

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące refleksologii:

* historia refleksologii,
* podstawowe zagadnienia refleksologii,
* budowa anatomiczna stopy,
* omówienie teorii strefowej i mapy stóp, rozmieszczenia poszczególnych refleksów i ich wzajemnych powiązań,
* zaprezentowanie uczestnikom sposobu pracy na stopach i technik wykorzystywanych w trakcie zabiegu refleksologii,
* omówienie przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Każdy z uczestników wykona dwa zabiegi na stopach i dwukrotnie na jego stopach zostanie wykonany zabieg.

W czasie kursu nauczysz się podstawowych technik relaksu, prawidłowej pracy – „chodzenia” kciukiem i palcami po stopach, a także odszukiwania głębiej położonych refleksów, takich jak przysadka mózgowa czy nadnercza. Wstępnie dowiesz się jak czytać „mowę stóp”, usuwać ból i inne problemy w pracy ciała.
Po dwóch dniach zajęć I stopnia będziesz gotowy/-a do rozpoczęcia praktyki na stopach osób bliskich czy znajomych.
Kolejne stopnie kursu przygotowują do pracy w zawodzie refleksologa.

Każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzyma materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu I-go stopnia refleksologii stóp w Polskim Instytucie Refleksologii.
Zaświadczenie to upoważnia do kontynuacji szkolenia z zakresu refleksologii na wyższych stopniach.

TERMIN SZKOLENIA:

09.02.2019 r. w godz. 09:30 – 17:00/18:00
10.02.2019 r. w godz. 9:00 – 16:00

PROWADZENIE, INFORMACJE I ZAPISY:

Katarzyna Laskowska, tel. 724 398 350, refleksologia.kl@wp.pl

CENA:
900 zł – w cenę wliczony koszt materiałów do nauki:
Podręcznik „Lepsze zdrowie z refleksologią stóp i rąk” Dwight Byers
Książki „Praktyczna refleksologia drogą do zdrowia” Wanda Budzanowska-Bratko – tom I i II
Mapa stóp do powieszenia na ścianie 50×70 cm
CD audio z przebiegiem zabiegu do odsłuchania

Ilość miejsc ograniczona.
Liczba uczestników: min 4 osoby max. 10 osób.

Obowiązują wcześniejsze zapisy.
O wpisaniu na listę uczestników szkolenia decyduje kolejność wpłat zaliczki – 200 zł.

Skontaktuj się ze mną jeżeli potrzebujesz więcej szczegółowych informacji lub sprawdź program szkoleń Polskiego Instytutu Refleksologii http://refleksologia.com/program-szkolen/i-stopien/

informacje dotyczące nr konta, miejsca kursu oraz tego jak się przygotować do szkolenia zostaną podane w momencie zgłoszenia

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś. 

09.02-10.02.2019 (WARSZTAT): Vedic Art – radość tworzeniarozwiń

Vedic Art – radość tworzenia

Zapraszam Cię do odkrywania Twojego kreatywnego potencjału i wspólnego zimowego malowania.

Zima też może być piękna i twórcza!

START: 09-10.02.2018, 9:30 – 18:00

MIEJSCE: AKADEMIA ŚWIADOMEGO CZŁOWIEKA, ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk – Oliwa

Wybierz się w podróż na spotkanie z niezwykłą osobą – z Samym Sobą. Przed nami kolejny warsztat z malowaniem intuicyjnym Vedic Art, w trakcie którego doświadczysz głębokiego zanurzenia w sobie i skontaktujesz się ze swoim Wewnętrznym Twórcą. Na tej drodze docierania do wewnętrznej prawdy, poprowadzą Cię pędzel, farby i Twoje serce.
Daj się porwać atmosferze zabawy, akceptacji i swobodnego wyrażania siebie poprzez kolor na płótnie! Powróć do naturalnej ekspresji, spontaniczności i czystej radości istnienia! Zostań Artystą Sztuki Życia!

Vedic Art, to stworzona przez szwedzkiego artystę Curta Källmana metoda rozwoju osobistego, wykorzystująca jako narzędzie malowanie intuicyjne.
Podczas malowania wg 17-stu zasad Vedic Art przypominamy sobie kim tak naprawdę w swej istocie jesteśmy: Twórcami, a nie odtwórcami. Nie naśladujemy, tylko wyrażamy własne odczucia. Otwierając coraz bardziej serce, docieramy do swojej pierwotnej natury. Nasze prawdziwe JA odtąd zaczyna świecić pełnym blaskiem. Odczuwamy jedność ze swoim dziełem, z innymi, z Wszechświatem, a wtedy wszystko co stworzymy z poziomu serca, przejawia się jako doskonałe.
W trakcie warsztatów odnajdziesz swój własny życiowy rytm, swoją paletę kolorów, swoją niepowtarzalną drogę – ślad pędzla na płótnie. Jest to świetna okazja do spotkania się z wzorcami i programami funkcjonującymi w Twoim życiu , które będą ujawniały się w procesie tworzenia. Podążając za przebudzoną w akcie kreacji intuicją pozbędziesz się wielu ograniczeń, które powodują, że nie możesz korzystać ze swojego potencjału i oddychać pełną piersią. Pozostawisz za sobą oczekiwania, porównania i oceny.
Vedic Art, to proces transformacji, dzięki któremu możesz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię od dawna pytania. Ujawnią się Twoje ukryte dotąd talenty. Uwierzysz w siebie, w swoją moc sprawczą, zaczniesz szybciej podejmować decyzje i działać. Wzrośnie Twój poziom świadomości, a wszystko to, czego doświadczysz na warsztatach, przełoży się bezpośrednio na pozytywne zmiany w Twoim życiu. Poczujesz, że wiesz i potrafisz, że wszystko jest możliwe, bo potencjał kreacji jest nieograniczony!

DLA KOGO:
Dla osób, które nigdy nie malowały, które malowały, ale czują się zablokowane twórczo, dla tych którzy chcą spróbować czegoś nowego, uwolnić swój potencjał, uaktywnić odpowiedzialną za rozwój kreatywności, prawą półkulę mózgową, otworzyć się na więcej przyjemności i radości w życiu, potrzebują zmiany na polu prywatnym i zawodowym. Dla tych, którzy czują się wewnętrznie wypaleni, chcą się odstresować i dać sobie chwilę oddechu aby odnowić połączenie z duszą i sercem.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:
W proponowanej formie warsztat Vedic Art trwa 2 x 2 dni – min. 30h. ( ok. 8h dziennie + 1h przerwa obiadowa). Można też wziąć udział w
1 dniu warsztatu. Równolegle będzie się odbywał I i II stopień oraz zaawansowany kurs Six Vedangas. Po ukończeniu otrzymujesz dyplom ukończenia stopnia podstawowego lub zaawansowanego. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie, w którym stopniu chcesz uczestniczyć. Warsztat można dokończyć w kolejnym dowolnym terminie – data kolejnego możliwego weekendu zostanie wkrótce podana.
Na miejscu zapewniam sztalugi, papier, ołówki oraz różnorodne materiały do tworzenia struktur. Cena warsztatu nie obejmuje pozostałych materiałów malarskich.
Na cały warsztat należy się zaopatrzyć w: podobrazia bawełniane różnego formatu (11 szt., farby akrylowe w dużych tubkach, min.100ml, pędzle, paletę.Na 2 dni warsztatu potrzeba 7 podobrazi. Mogę wskazać najbardziej optymalne miejsce zakupu.
Można zabrać też własne materiały do tworzenia faktur (kamyki, piasek, brokaty, kasza, ryż, tasiemki itp.)
Dobrze wziąć ze sobą ubrania, które można z radością pobrudzić :)
Jest możliwość zamówienia tzw. „ wyprawki malarskiej”, która będzie na Ciebie czekała na miejscu. Zapytania i zamówienia: katarzyna.a.jaworska@gmail.com

CENA WARSZTATU:

450 zł 2 dni
250 zł: 1 dzień
SIX VEDANGAS – kurs zaawansowany: 500 zł 2 dni z malowaniem

Emeryci, renciści, uczniowie i studenci studiów dziennych – 20% zniżki.
Dzieci uczestników warsztatu, w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat – 50% zniżki.
Absolwenci Vedic Art – 100 zł /1dzień

REZERWACJA I DODATKOWE INFORMACJE:
Jeśli chcesz wziać udział w warsztacie, to niezwłocznie zarezerwuj miejsce :) Zgłoś chęć uczestnictwa mejlowo, albo telefoniczne i wpłać bezzwrotną zaliczkę 100 zł na podane konto w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Tel. 502 269 986, e-mail: katarzyna.a.jaworska@gmail.com

NOCLEGI I WYŻYWIENIE:
Przyjezdnym pomagamy w znalezieniu noclegu niedaleko miejsca warsztatu.
Posiłki można zakupić w pobliskich punkatch gastronomicznych.

PROWADZENIE:
Katarzyna Jaworska: Jestem rekomendowaną nauczycielką malowania intuicyjnego Vedic Art, arteterapeutką z praktyką kliniczną, instruktorką Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, instruktorką Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana. Od 2012 roku prowadzę zajęcia, które za pomocą malowania intuicyjnego, pracy z ciałem, oddechem i głosem, pomagają uczestnikom pokonywać ograniczenia i otwierać się na ich własny potencjał. Sztuka i twórcze działania, towarzyszą mi od najwcześniejszych lat dziecinnych i mają dla mnie wymiar transformacyjny i terapeutyczny. Fascynuje mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, umysłem, taniec terapeutyczny i arteterapię. Kocham piękno w każdej postaci, a zwłaszcza piękno przyrody. Uwielbiam celebrować posiłki w dobrym towarzystwie, muzykę i taniec, które poruszają zmysły. Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z drugim człowiekiem. Chętnie wędruję brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal.Tworzę także obrazy intencyjne i mandale osobiste na zamówienie.
Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, historii sztuki na UAM w Poznaniu oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
https://www.instagram.com/vedicartkatarzynajaworska/
http://vedicart.pl/jaworska-katarzyna/

09.02-10.02.2019 (Dwupunkt) Poziom I Podstawowy rozszerzony o Obfitość Finansowąrozwiń

WEJDŹ Z DWUPUNKTEM W NOWY 2019 ROK!

DWUPUNKT POZIOM I PODSTAWOWY

Program poszerzony o tematykę obfitości finansowej

Czy znasz Dwupunkt? Czy wiesz, w czym może Ci pomóc?

Zapraszam na 2-dniowe warsztaty w GDAŃSKU OLIWIE
Termin: 9-10 LUTY

Cena: 650 złotych od osoby zawiera słodki poczęstunek, owoce, kawę, herbatę (notes, długopis). W trakcie zajęć przewidziane są przerwy kawowe. Posiłku organizator nie zapewnia.

SZCZEGÓŁY organizacyjne będą wysyłane jedynie do uczestników warsztatów.

Warsztaty prowadzi ZOFIA NIEŚCIOR
Certyfikowany Coach ICC, dyplomowany terapeuta manualny – chiropraktyk, praktyk rysunku automatycznego, wiceprezes firmy doradczo-szkoleniowej „Wehter Personnel Consulting Sp. z o.o.”, dyplomowana uczestniczka warsztatów Dr Franka Kinslowa. Propagatorka Dwupunktu i innych Technik Kwantowych.

WARSZTATY
Praktyka poznania w formie warsztatów jest najlepszą inspiracją do zmiany sposobu traktowania własnego życia prywatnego i zawodowego – PROWADZI DO GŁĘBOKICH WEWNĘTRZNYCH PRZEMIAN. Przygotowałam je dla zaspokojenia naszej ciekawości wiedzy, ale jednocześnie prezentuję istnienie „CZEGOŚ” więcej. Podczas zajęć pokazuję, jak w prosty sposób wyciszyć nasze myśli, jak sięgnąć po to, co do tej pory wydawało nam się nie do osiągnięcia, jak zmienić swoje życie, jak zmienić złą pracę na dobrą, jak znaleźć idealnego partnera, jak przyciągnąć obfitość finansową, jak poprawić swoje zdrowie, jak wpłynąć na osiągnięcie sukcesu. Brzmi jak bajka, jednak to są fakty.
Naukowo dowiedzione poniższe metody są doskonałym i łatwym do nauczenia się sposobem na całkowitą, oczekiwaną zmianę.

POZIOM ZMIAN PODSTAWOWY
DWUPUNKT – Program rozszerzony o obfitość finansową.
Warsztaty 2 dniowe

Czym jest Dwupunkt? W czym Ci może pomóc?
Dwupunkt to metoda, która wpływa na poszerzenie świadomości w taki sposób, żebyś mógł zmieniać swoje życie w obszarach, gdzie takiej zmiany potrzebujesz dokonać – w związkach, relacjach, finansach, pracy, zdrowiu.
Fizyka (z grec.: natura) kwantowa udowadnia, że wszystko zależy od naszych myśli. Oznacza to, że rozpamiętując swoją przeszłość lub martwiąc się o przyszłość – dopuszczasz do siebie ograniczenia, które cię blokują. Trzymasz się tych negatywnych blokad bardzo mocno, a wystarczy jedynie zmienić swoje postrzeganie i swoje myśli, aby zacząć być szczęśliwym. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych predyspozycji, aby nauczyć się dwupunktu.
Jednocześnie podczas tych zajęć dowiesz się, jak efektywnie wpłynąć na zawartość Twojego portfela.

Program: Dwupunkt Poziom I Podstawowy:
• Kwantowy świat – podstawy teoretyczne
• W jaki sposób świadomość wpływa na Twoje życie?
• Pole serca – źródło Twojej siły
• Rola intencji w Dwupunkcie
• Wygaszanie negatywnych programów, przekonań, blokad
• Wygaszanie oporu i kontroli przed zmianą w swoim życiu
• Wygaszanie strachu, lęku
• Dwupunkt dla siebie, dla kogoś
• Odblokowanie przepływu dostatku i obfitości
• Pytania otwarte do pola
Przykładowe efekty:
• Doświadczenie zmiany świadomości.
• Odblokowanie przepływu dostatku i obfitości.
• Pozbycie się lęku, stresu i napięcia.
• Dokonanie znaczących zmian w relacjach z ludźmi.
• Przekroczenie ograniczeń wyobraźni umysłu.
• Dokonywanie właściwych wyborów.
• Skuteczna zmiana niekorzystnych przekonań, które utrudniają osiąganie celów.
• Poprawa zdolności komunikacyjnych.
• Uzyskanie wewnętrznego spokoju.
• Odkrycie nowych możliwości.
• Odkrycie swoich talentów i umiejętności.

Osoby zainteresowane proszone są o kierowanie pytań bądź zgłoszeń na adres e:mail zofia.niescior@wp.pl

16.02.2019 (WARSZTAT) Potęga relaksacjirozwiń

Potęga relaksacji” – techniki oddechowe, pogłębione relaksacje, wizualizacje na redukcję stresu i poprawę zdrowia

 

MIEJSCE: 
Gdańsk Oliwa, Akademia Świadomego Człowieka ul. Kaprów 3A lok.16
START: 
Warsztat odbędzie się 16.02.2019 (sobota) w godzinach 10:00-14:00.

Dopada Cię stres? Jesteś zmęczona/y, brak Ci energii, a wymagania świata na zewnątrz przytłaczają? Czujesz się zagubiona/y i gdzieś rozmył się sens życia? Potrzebujesz wytchnienia i spokoju?
Potrzebujesz najzwyczajniej w świecie poleżeć i odpocząć?

Wyśmienicie!!! Zapraszam Cię na warsztat, w którym większość czasu spędzisz leżąc, relaksując swoje ciało i umysł. Wchodząc w głęboką prowadzoną relaksację, będziesz mieć możliwość zagościć w „wewnętrznej przestrzeni ciszy” i z tego poziomu przy pomocy wizualizacji popracować z tematem zdrowia i stresu.

Człowiekowi będącemu w stanie głębokiego relaksu (częstotliwość fal mózgowych na poziomie 4-7 Hz) jest o wiele łatwiej i skuteczniej koncentrować swoją świadomość na sprawach ważnych i istotnych dla niego. A myśli, które wygenerujemy w tym stanie mają o wiele większą moc twórczą. Bo przecież wydarzenia w naszym życiu koncentrują się wokół dominujących myśli. A więc używając jeszcze wizualizacji będziemy w stanie sprowokować zmiany w wymaganych rejonach zdrowia i stresu.
Poza tym na warsztacie dowiesz się w jaki sposób stworzyć własną zindywidualizowaną relaksację, konkretnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wykonamy też kilka ćwiczeń rozgrzewkowych, które będzie można zaadaptować do własnej porannej praktyki. Nauczysz się jak prawidłowo oddychać i przekonasz się na własnej skórze jaką potężną moc ma zrelaksowany umysł, zmieniając niekorzystne wzorce.

Poza tym uczestnicy będą mieli możliwość zakupić na warsztacie sesję floatingu w kabinie izolacji sensorycznej w „Endorfia floating” za pół ceny!!! (czyli za 60 zł)

Prowadzący
Paweł Gutral – więcej na http://gutral.pl/o-mnie/
Lokalizacja
Gdańsk Oliwa, Akademia Świadomego Człowieka ul. Kaprów 3A lok.16
Inwestycja:
Warsztat odbędzie się 16.02.2019 (sobota) w godzinach 10:00-14:00. Koszt warsztatu to 120 zł, a jeśli zdecydujesz się jeszcze na sesję floatingu to 180 zł.
Zapisy i płatność
Ze względu na ograniczone możliwości przestrzenne (12 osób) niezbędna jest rejestracja mailowa pawel@gutral.pl . Płatność na konto 28 1140 2004 0000 3702 7552 1032 Paweł Gutral do 11.02.2019.

23.02.2019 (WARSZTAT) Odpuść a będzie ci dane.Wolność emocjonalnarozwiń

Odpuść a będzie ci dane.

Wolność emocjonalna

START :sobota 23 luty 11:00 – 18:00
Odpuść a będzie Ci dane
Miejsce: Akademia Świadomego Człowieka
Inwestycja: 200 zł/ 180 zł dla stałych klientów

Jeśli chcesz realizować swoje zamierzenia w głębokiej harmonii, bez forsowania, z radością to naucz się odpuszczać…

Odpuść a będzie Ci dane
– nauczysz się lepiej zarządzać emocjami, uczuciami, pragnieniami
– puszczając przeszłość i swoją wizję przyszłości osiądziesz w tu i teraz i otworzysz się na zmianę
– uwalniając wszelkie ciężary poczujesz się lekko i przyjemnie a intencje zaczną działać szybciej
– odpuścisz wizję siebie i otworzysz się na miłość i pełną akceptację
– dowiesz się co to jest droga mistrzowska
– uwolnisz emocje, które blokują Cię przed przyjęciem szczęścia, obfitości lub miłości

Prowadząca: Małgorzata Szwemin- Psycholog Transformacji, specjalista metod kreowania rzeczywistości, twórca Terapii Skoncentrowanej na Sercu.

OBOWIĄZUJE TELEFONICZNA REZERWACJA MIEJSC DO 22 lutego
nr telefonu: 603661678 ( najlepiej zostawić smsa)
mail: grupa.harmonia@gmail.com

10.03.2019 (WARSZTAT) Otwórz drzwi do Nowego – Ustawienia Systemowerozwiń

Otwórz drzwi do Nowego – Ustawienia Systemowe

Z radością w sercu zapraszam Cię na Warsztat Ustawień Systemowych – „Otwórz drzwi do Nowego“ w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku

W niedzielę, 10 marca 2019 od 9:30 do 18:30 godz.

Pracą ustawieniową wspieram otwartość i gotowość, aby zwrócić się ku temu ruchowi, który nam wychodzi na przeciw z przyszłosci wraz wszystkim tym, co Życie ma nam do zaoferowania.

Każdy Twój temat będzie właściwy z którym przybędziesz. Ta przestrzeń szykuje się już wraz z potrzebą zmian aby doświadczać nowych możliwości i otworzyć się na pełnię Życia, Zdrowia i Radości. Wypróbuj nowe kroki aby wraz klarownością otworzyć te drzwi do Nowego. Głębiej przyglądamy się przeszłości tylko wtedy, gdy to naszej przyszłości służy.

Intensywne ćwiczenia pozwolą nam szczególnie doświadczyć tematu przepływu życia, przyjmowania naszego życia do serca, wdzięczności za ten dar Życia, który otrzymaliśmy właśnie poprzez naszą Mamę i naszego Tatę, bycie zasilanym u źródła oraz ruszenie własnym tempem własną ścieżką ku temu co na nas czeka. Być napełnionym, aby np. nasze dzieci mogły i chciały z nas czerpać.

Tematem Twojego własnego ustawienia może być każda sytuacja życiowa lub relacja np. z Rodzicami, z partnerem, z dziećmi, z zakresu pracy oraz Twojej drogi do osobistego sukcesu w prywatnym i zawodowym życiu. Nie tylko te wewnętrzne aspekty jak życzliwość, miłość i szacunek do samego siebie, ale także nasze zdrowie może być tematem ustawień wraz z zapytaniem, co stoi na przeszkodzie ku naszemu zdrowiu lub naszemu zdrowemu odżywianiu i jak nie wpadać ponownie w stare nawyki pomimo wszelkich starań.

Koszt udziału z własnym ustawieniem: 100 Euro (około 430 zł)

Rezerwacja miejsca: 50 Euro jako zaliczka przelewem przez paypal lub z konta walutowego w Euro. Pozostała kwota płatna na miejscu lub przed warsztatem przez paypal lub z konta walutowego.

Planuję dwie krótsze przerwy na kawę, herbatę, wodę i owoce oraz godzinna przerwę obiadowa we własnym zakresie.

Zapisy: Messenger, info@katharina-schaefer.com lub
0049 152 345 06 916

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w Nowym Roku,
Kasia Schäfer

O mnie: Mam 42 lata, urodziłam sie w Brzegu Dolnym i mieszkam od 29 lat w Niemczech. Jestem mężatką i mamą trójki dzieci. Ustawienia Rodzin towarzyszą mi od 2000 roku. Uczyłam się na tej drodze u wielu wspaniałych nauczycieli. Szkołę Nowych Ustawień Systemowych ukończyłam u Wolfganga Deussera i od wielu lat biorę regularnie udział w warsztatach i superwizjach w jego Instytucie Nowych Ustawień Systemowych w Darmstadt. Pracuję w zakresie ochrony danych osobowych oraz jako mediator w DB Cargo AG a także prowadzę warsztaty ustawień systemowych we własnej pracowni w Mainz. Maluję Mandale na kamieniach i prowadzę warsztaty malowania Mandali dla Duszy.

W sobotę 9 marca 2019 odbędą sie w godzinach 11-14 oraz 16-19 dwa Mandala Workshops „Namaluj swoją Mandalę” w Pracowni Bagactwo Zycia/Beata Kiewisz. Oto link do waydarzenia: https://www.facebook.com/events/608714179563003/

16.03.2019 (WARSZTAT) Obudź wewnętrzną moc. Miłość i kreacjarozwiń

Obudź wewnętrzną moc.

Miłość i kreacja

 

Start: 16. 03. 2019 ( sobota) godz. 11:00- 18:00
17. 03,2019 ( niedziela) godz. 11- 18:00
Miejsce: Akademia Świadomego Człowieka, ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk
Inwestycja: 400zł/ 380zł dla stałych klientów

Nadchodząca wiosna to dobry czas na budzenie mocy aby z pełną parą wykorzystać każdą chwilę. Jeśli nauczysz się w pełni korzystać ze swojej wewnętrznej siły, WSZYSTKO BĘDZIE DLA CIEBIE MOŻLIWE.

Wzmocnimy odwagę i zbudujemy fundament miłości aby życie nabrało blasku i intensywności.
Sobota: BUDZIMY MIŁOŚĆ
– rozpalimy żar miłości
– usuniemy wszelkie bariery na drodze miłości
– wzbudzimy wdzięczność
– wzmocnimy intuicję
Niedziela : BUDZIMY WEWNĘTRZNEGO KREATORA
– poznamy 4 techniki świadomej kreacji
– dowiemy się jak wzmocnić siłę zamiaru
– nauczymy się odpuszczać aby zwyciężyć

Prowadząca: Małgorzata Szwemin- Psycholog Transformacji, trener mentalny, twórca Terapii Skoncentrowanej na Sercu

OBOWIĄZUJE TELEFONICZNA LUB MAILOWA REZERWACJA MIEJSC DO 15 marca
nr telefonu: 603661678
mail: grupa.harmonia@gmail.com

(23.03.2019) WARSZTAT – Moja równowaga w dawaniu i braniu (MAPA MARZEŃ)rozwiń

Moja równowaga w dawaniu i braniu

MAPA MARZEŃ

 

Zapraszam 23.03 2019 o godzinie 10:00 – 17:30

Akademia Świadomego Człowieka 

 

Jedna energia, i jej dwa oblicza :).

Dawanie i branie

Czy potrafisz brać bez poczucia winy?

I dawać bez oczekiwania wzajemności?

Równowaga w braniu i dawaniu jest podstawą pięknych relacji. Niestety (u wielu z nas) każdy najdrobniejszy gest jest połączony z oczekiwaniem, a każdy otrzymany prezent poczuciem, że trzeba się odwdzięczyć. Sprawą najważniejszą jest relacja z samą/ym SOBĄ.
Jeśli jesteś w zgodzie z sobą, zaczynasz żyć w zgodzie ze wszystkim.
Jak odnaleźć siebie w otaczającym świecie niezależnie od tego, czy chodzi o naszą karierę, życie rodzinne, związki, czy jakikolwiek inny obszar naszego życia.

Ogrom informacji powoduje, że coraz trudniej odpowiedzieć sobie na pytania: “Czego pragnę?”, “Jakie są moje marzenia?”.
W konsekwencji można zaobserwować trzy podstawowe schematy zachowań.
1. Jeden z wariantów naszego działania polega na tym, że często realizując jakieś cele, nie jesteśmy świadomi faktu, że tak naprawdę nie są to cele wypływające z naszych prawdziwych marzeń, a cele, które nieświadomie realizujemy chcąc zadowolić rodziców, małżonka, szefa lub po prostu otoczenie. Bywa, że w efekcie nawet po zrealizowaniu dużego celu, nie czujemy satysfakcji albo mamy uczucie, jakbyśmy długo wspinali się po drabinie i na samym końcu odkryli, że ściana, o którą ta drabina się opierała, to nie nasza ściana.
2. Inny wariant to taki, w którym zupełnie straciliśmy kontakt ze swoimi marzeniami, ze swoim powołaniem i pragnieniami. Żyjemy z dnia na dzień, trochę z automatu, ale brak nam radości,
Na pytanie “Co jest twoim marzeniem”, odpowiadamy, że “Czasy marzeń już minęły, a teraz trzeba zmagać się z życiem”.
3. Trzeci wariant to taki, w którym niby wiemy, co jest naszym marzeniem i czego pragniemy, ale mija dzień za dniem, a my nie potrafimy ruszyć z miejsca. Coś nas blokuje i sprawia, że trochę mijamy się z realizacją naszych marzeń. Podejmujemy decyzje, które bardziej nas oddalają od celu niż przybliżają, czasem nie mamy odwagi, by zrobić zdecydowany ruch, często po prostu nie wiemy, co zrobić.
Jeśli któryś z tych wariantów jest Ci bliski, to zapraszamy na warsztaty “Mapa marzeń. Twoje cele”.

Działanie mapy marzeń opiera się na kilku ważnych mechanizmach psychologicznych a także uruchamia proces współpracy ze zbiorową podświadomością. Mapa marzeń pomaga:
– znaleźć i określić własne marzenia
– odkryć, co stoi na przeszkodzie w ich realizacji
– pomyśleć o nich w kategorii celów, co uruchamia podświadomy proces dążenia do nich
– pokazać podświadomości kierunek jaki ma obrać Twoje życie
W czasie warsztatów skupimy się na ustaleniu celów i marzeń do zrealizowania.

Mapa marzeń w prosty sposób pomoże odszukać nasze marzenia, zmienić na cele i realizować. Dzięki niej otrzymamy
gotowy zawarty w jednym obrazie plan do realizacji, który nawet najbardziej opornych motywuje do działania :)

Inwestycja: 170 zł

24.03.2019 (Warsztat). Bębny szamańskie w muzyce. Warsztat z Xenią Uranovą.rozwiń

Bębny szamańskie w muzyce.

Warsztat z Xenią Uranovą

BĘBEN SZAMAŃSKI to jeden z najstarszych instrumentów znanych człowiekowi. Można wykorzystać go do wchodzenia w trans, stan medytacyjny oraz do tworzenia muzyki. Technika gry na nim jest nieskomplikowana.

Ten 4 godzinny warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzyko- terapia, animacją muzyczną. Zarówno jak i tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem, tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieli by rozpocząć lub kontynuować przygodę z muzyką. Zapraszamy do sprawdzenia pełnego programu warsztatu poniżej.

>< <> >< ><<>>< ><<>><
BĘBEN od początku był zresztą czymś więcej niż tylko instrumentem muzycznym rozumianym w taki sposób, w jaki pojmujemy to dzisiaj. Szczególnym rodzajem bębnów są bębny obręczowe zbudowane z zazwyczaj okrągłej ramy na którą naciągało się skórzaną membranę. Uderzając w nią ręką bądź specjalną pałką możliwe jest wydawanie niskich, głębokich, wibrujących dźwięków. Bębny tego rodzaju służyły szamanom, szczególnie tym zamieszkałym w Eurazji do wchodzenia w trans. Szamański bęben to jak mówi się w tradycjach szamanistycznych wierzchowiec, którego szaman dosiada, aby podróżować po światach normalnie niedostępnych ludziom.
Odwiedzając górne i dolne królestwa zdobywał on informacje potrzebne dla swoich współbratymców, leczył ich czy pośredniczył w kontaktach z bóstwami oraz przodkami.Współcześnie możemy wykorzystać ten niezwykły instrument do tego samego celu co szaman – do wchodzenia w trans. Pod wpływem wibrujących, powtarzalnych dźwięków możliwe jest wejście w stan uważnego relaksu, w którym dane jest nam wejrzeć w głąb siebie, otrzymać odpowiedź na nurtujące nas pytanie, wspomóc się w rozwiązywaniu problemów czy poszukać inspiracji. Na bębnach szamańskich można grać w grupie lub solo, tworząc szeroki zakres rytmów i krajobrazów dźwiękowych od szybkich do tańca przy żywym ogniu, po powolne medytacyjne wsłuchiwanie się w pojedyncze uderzenia. Intuicyjne granie to odnalezienie swojego własnego rytmu i nauka wyrażania go oraz dostrajania się do innych, aby zgłębiać i dzielić się poprzez grę swoimi wewnętrznymi przeżyciami, poznawać siebie i wchodzić w
rezonans z bijącym sercem Matki Ziemi, prarytmem.

TEORIA:
1. Dlaczego bębny wpływają na zdrowie, psychikę i dobre samopoczucie? Fakty i obserwacje.
2. Bęben szamański. Jaki to bęben?
3. Trans. Jakie oddziaływanie na psychikę i ciało?
4. Bębnienie jako praktyka uważności.

PRAKTYKA:
1. Synchronizacja rytmiczna i doznanie wspólnego rytmu.
2. Kreowanie własnych rytmów.
3. Gra na bębnie szamańskim.
4. Natura Rytmu.
5. Naad Joga. Praktyka głosu i oddechu w medytacji wokalnej.
6. Improwizacja i pieśń serca.

+++ Zabierz ze sobą twój bęben szamański. Jeśli nie masz swojego bębna obręczowego (np.szamański lub inny) to poinformuj mnie o tym.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Data: 24.03.2019
Godzina: 12.00- 16.00

ADRES:
Akademia Świadomego Człowieka/
ul. Kaprów 3A/16
80-316 Oliwa, Gdansk, Poland

INWESTYCJA:
koszt : 120 zł za 4 godzinny warsztat w przedpłacie do 10 marca 2019. Po tej dacie- 150 zł, jeśli zostaną wolne miejsca.
Limit uczestników- 15 osób. Kolejność według zgłoszeń wraz z zaliczkami. Jeśli nie masz swojego bębna obręczowego (np.szamański lub inny) poinformuj mnie o tym. Zgłoszenie na mail i wpłata zaliczki- 50zł są gwarancją rezerwacji miejsca lub całkowitą kwotę.
W odpowiedzi dostaną Państwo numer konta i wszystkie niezbędne szczegóły.

Pytania i zgłoszenia: takita.drums@gamil.com oraz tel: 739206808
Oraz na stronie Akademii : http://twojaakademia.pl/

-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-
Xenia Uranova
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-
jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtroterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i zagranicą. Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii : www.xeniauranova.com
https://web.facebook.com/xeniauranova/

Do zobaczenia!

[jesień/zima 2018] SZKOLENIE TECHNIKI BOWENA® – MODUŁY (1+2)rozwiń

SZKOLENIE TECHNIKI BOWENA® – MODUŁY (1+2)

17239746_1890570034489116_7042593193311033037_o

TERMIN:
jesień/zima 2018 r.
Osoby zainteresowane prosimy o kierowanie pytań do organizatora.
Szkolenie trawa 4 dni, codziennie o godz. 9:00 – 17:00
ZAPISY I INFORMACJE:
+48 735 964 416 Aleksandra Chechelska
MIEJSCE:

Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
INWESTYCJA:
1500 zł
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

METODA TERAPEUTYCZNA TECHNIKA BOWENA
JAK DZIAŁA?

Technika Bowena to forma neuro-mięśniowego przeprogramowania, wykorzystującego pamięć komórkową. Działa poprzez układ nerwowy zarówno na poziomie strukturalnym jak i funkcjonalnym, przez układ mięśniowy i powięziowy, a także przez układ limfatyczny i krążenie. Jest to technika znana ze swej efektywności zarówno w dolegliwościach wewnętrznych, w procesie rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej.

Technika Bowena to system informacji wysyłanych do organizmu pacjenta ze ściśle określonych punktów ciała, przenoszonych w postaci wibracji poprzez układ nerwowy do mózgu. Ten z kolei odbiera je jako bodźce do zapoczątkowania ogólnoustrojowych procesów naprawczych, przywracających organizm jako całość do równowagi.

JAK TO SIĘ ROBI?

Technika Bowena to nowa koncepcja pracy z ciałem. Nie pochodzi od innych metod leczniczych, ani nie jest do nich podobna. Zabieg składa się z delikatnych, specyficznych „ruchów” wykonywanych palcami na mięśniach i tkance łącznej, bezpośrednio na nagiej skórze, lub przez cienką odzież.

W czasie sesji stosuje się częste przerwy o zasadniczym znaczeniu. Dają one organizmowi niezbędny czas na reakcję i uruchomienie procesu leczenia. Rezultaty mogą być zauważalne już po pierwszym zabiegu, gdyż organizm rozpoczyna pracę od pierwszych ruchów wykonanych przez terapeutę i kontynuuje proces naprawczy przez kilka następnych dni. Często wystarczy kilka sesji by ustąpiła większość dolegliwości. Celem terapii jest z reguły cały organizm, ale może być też konkretny problem. Zabiegi wykonuje się przeciętnie raz w tygodniu. W okresie stosowania tej terapii nie należy korzystać z innych zabiegów manualnych, fizykoterapeutycznych, czy energetycznych.
W Technice Bowena nie stosuje się siłowych manipulacji!

TERAPIA DLA KAŻDEGO

Nie ma przeciwwskazań do stosowania Terapii Bowena. Nie daje ona też skutków ubocznych. Można ją z powodzeniem stosować u wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, od noworodków po ludzi wiekowych, od cierpiących na drobne dolegliwości po ogólnoustrojowe choroby przewlekłe. Zarówno choroby w stanie ostrym, jak przewlekłym, neurologiczne, czy psychosomatyczne wykazują poprawę na skutek zabiegów Bowena. Zabiegi te stosowane jako pierwsza pomoc przynoszą natychmiastową ulgę w kontuzjach (w tym sportowych), kobietom ciężarnym, w atakach astmy, pacjentom w stanie szoku. Osobom niepełnosprawnym poprawiają sprawność i jakość życia. W chorobach nieuleczalnych opóźniają ich postęp, zmniejszają objawy bólowe, przedłużają sprawność pacjenta. Najbardziej spektakularne efekty obserwujemy u niemowląt i zwierząt, co jest dowodem, że nie mamy tu do czynienia z efektem placebo.
Przykładowe schorzenia, w których technika Bowena daje bardzo dobre rezultaty:
* problemy mięśniowo-szkieletowe:
– bóle karku, pleców i lędźwi, rwa kulszowa
– wady kręgosłupa (m. in. skolioza), dyskopatie
– schorzenia bioder, kolan i stóp (również Haluxy)
– zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty i golfisty
– bóle i ograniczenia ruchomości barku (w tym „zamrożony bark”)
– problemy ze stawem żuchwowo – skroniowym
– zwyrodnienia i zapalenia stawów (w tym RZS, ZZSK)
– bóle na skutek przeciążenia
* choroby neurologiczne: udary, MPD, Parkinson, SM
* problemy oddechowe: astma, rozedma płuc
* alergie, słaba odporność organizmu
* bóle głowy, migreny, zawroty głowy, epilepsja, zatoki, dysfunkcje narządów zmysłów
* problemy z organami rozrodczymi, miesiączkowaniem, menopauzą, prostatą, bezpłodnością
* dolegliwości w czasie ciąży i okołoporodowe
* problemy trawienne i wydalnicze: zgaga, refluks, choroba wrzodowa, schorzenia pęcherzyka żółciowego, jelita grubego (w tym jelito drażliwe), biegunki, zaparcia, hemoroidy
* problemy krążeniowe: związane z ciśnieniem tętniczym, choroby serca, zatory limfatyczne
* napięcie, niepokój, stres, niestabilność emocjonalna (w tym ADHD), depresja
* zespół chronicznego zmęczenia
* fibromialgia i miastenia
* choroby tarczycy i innych gruczołów dokrewnych
* schorzenia piersi
* układ moczowy: choroby nerek, pęcherza i cewki, moczenie nocne (u dzieci), nietrzymanie moczu (u dorosłych)
* i wiele innych

Główny prowadzący: Theoklitos Tsallos
Inwestycja: 350 Euro (w cenie: skrypt informacyjny, zaświadczenie o odbyciu warsztatów, napoje i drobny poczęstunek)

Warunki uczestnictwa:
Zapis przez stronę www:
a) Rejestracja w systemie: http://www.bowenpolska.pl/index.php?r=site%2Fregister&type=student
b) Zapisy na warsztaty Techniki Bowena
(link zapisu zostanie podany po ustaleniu terminu)
(należy kliknąć ikonkę po prawej przy właściwym kursie a następnie zjechać na dół strony i kliknąć „Zapisz się na kurs”)
c) Wpłata zaliczki 400 PLN/100 Euro.
d) Podpisanie formularza rejestracyjnego B.T.A.A. na warsztatach.

Kontakt:
Bowtech Theoklitos Tsallos
tel: +48 735 964 416 Aleksandra Chechelska
e-mail: biuro@bowenpolska.pl
www.bowenpolska.pl

Zwiń

Zapisz

Zapisz