Joanna Sobolewska – doradca żywieniowy, dietetyk

Wstecz

Nazywam się Joanna Sobolewska, jestem mężatką, mam 3 dorosłe córki.
Jestem certyfikowanym dietetykiem i mam to szczęście, że moja praca jest jednocześnie moją pasją.
Od lat śledzę wyniki badań nad związkiem odżywiania ze zdrowiem mentalnym i fizycznym, wpływem nietolerancji pokarmowych, złych nawyków żywieniowych i przewlekłego stresu na powstawanie procesów zapalnych i zaburzanie gospodarki hormonalnej, które prowadzi do zaburzeń metabolizmu.
Nie godzę się z podejściem, które mówi o wpływie otyłości na zwiększenie ryzyka chorób, uważam, że jest odwrotnie – to zaburzenia chorobowe są przyczyną otyłości – zdrowi ludzie nie mają problemów z utrzymaniem odpowiedniej dla siebie wagi ciała.
Wiem, także z własnego doświadczenia, że nieaktualne i przestarzałe zalecenia dietetyczne, nie uwzględniają indywidualnych cech metabolicznych, okazują się być uciążliwe, przynoszą krótkotrwałe efekty i są jedynie źródłem frustracji dla odchudzających się.
Piramida żywieniowa nie sprawdziła się i czas najwyższy, aby zacząć traktować każdy przypadek otyłości indywidualnie, opierając się na wnikliwym wywiadzie z klientem i poszukiwaniu źródeł zaburzenia metabolizmu.
W pracy dietetyka wykorzystuję najnowsze doniesienia naukowe w dziedzinie fizjologii i biochemii, a także te dotyczące źródeł chorób przewlekłych.

Dane kontaktowe:
tel: (58) 728 45 65