KOBIETA I MĘŻCZYZNA – UWOLNIENI DO MIŁOŚCI – WARSZTATY USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH

21950998_502394610094754_4155423795135426535_o

TERMINY:
15.10.2017 ( niedziela), godz. 9:30 – 17:00
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Miejsce na warsztacie rezerwuje bezzwrotna zaliczka w kwocie 50 zł,
płatna do dnia 10 października br. przelewem na konto:
HOLLISTIC – Katarzyna Dembowska, nr: 69 1140 2004 0000 3502 7629 9011
oraz zgłoszenie mailowe na adres: hollistic@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego Uczestnika
INWESTYCJA:
350 zł
ZNIŻKI: 
1) dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę do dnia 6 października cena wynosi 300 zł
2) dla Uczestników Otwartej GRUPY „Biorę Życie”: 280 zł.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zapraszam na warsztat ustawień rodzin, dedykowany tematyce uwalniania Duszy ze starych dramatów i rozpuszczania traum zastygłych w ciele w pięknej sali Akademii Świadomego Człowieka (tuż przy pętli tramwajowej w Gdańsku-Oliwie).

Do kogo kierowany jest warsztat?

Do wszystkich osób, które: 
• zmagają się ze sobą oraz w relacjach z innymi
• czują, że utknęły w jakimś układzie bez wyjścia
• mają płytki oddech i pospinane ciało
• odczuwają ból (fizyczny lub egzystencjalny)
• mają obniżony nastrój, brak energii do życia, trapią je lęki 
• żyją w napięciu/stresie/frustracji/pretensjach/żalu
• oraz każdego, kto poczuje, że ten warsztat jest dla niego.

Z wielu opowieści, które do nas docierają, zdecydowanie najbardziej poruszające są te o wielkiej miłości. Być może dla nas samych miłosne spełnienie jest największym marzeniem życia i celem samym w sobie. Rzeczywiście – miłość jest ważna i tak – pewnie najważniejsza, bo to dzięki niej, nasze życie mogło nam zostać przekazane przez naszych Rodziców, a my – być może także mogliśmy przekazać je dalej – naszym dzieciom. I czymże byłoby życie bez miłości lub choćby żywej nadziei na jej odnalezienie i doświadczenie? Miłości, której nieustający taniec tańczą: męskie i żeńskie, zmienne i stałe, wszystkie żywioły i elementy, pory roku, następujące po sobie cykle. Kręci się Ziemia, kręci się Wszechświat i nam czasem zakręci się w głowie, kiedy odurzeni falą miłosnych hormonów damy się porwać jej wirom. Miłość, która ze wszystkiego czerpie i we wszystkim się zasila, aby kreować coraz to nowe, doskonalsze owoce. W niej każdy jest właściwy, dokładnie taki, jaki jest, a wszystko jest ze sobą połączone, odwiecznym przenikaniem, w nieustającym ruchu, wirze, falowaniu, w kontakcie, interakcji – żywe i radosne. Tak, jak nasze ciała, kiedy jako dzieci przychodzimy na Świat i mamy tylko jedno pragnienie: doświadczać, eksplorować, odczuwać i cieszyć się wszystkim, co nas otacza.

Kiedy spotkanie Kobiety i Mężczyzny udaje się najpiękniej?

Miłość – dawanie i branie – falowanie, przenikanie, obecność, uważność, czułość, przepływ, radość, wymiana energii.
Kiedy jesteśmy w pełni obecni „tu i teraz”, otwarci na siebie, ufni, uważni na potrzeby swoje i Partnera/Partnerki, a nasze ciała są żywe: rozluźnione, swobodne, responsywne, spontanicznie reagujące na dotyk, słowo, gest. Przyjmujący i dający jednocześnie. Zanurzeni w bliskim intymnym kontakcie.

Co uniemożliwia taki kontakt?

Niepozałatwiane sprawy – głównie z naszymi Rodzicami oraz
trauma, czyli energetyczna pamięć (historia) trudnych do przeżycia wydarzeń, zapisana w ciele. Kiedy poprzez wspomnienie kontaktujemy się z tą straumatyzowaną częścią nas, jesteśmy jakby „zabierani” do tamtej trudnej sytuacji z przeszłości, aby przeżyć do końca tamte emocje, przepuścić ich energię przez ciało i domknąć, zakończyć sprawę, a ciało uwolnić ze starych zapisów blokujących energię i otworzyć na przepływ Miłości.

Co przywołuje bolesne wspomnienia?

Każda „podobna” do tamtej sytuacja, zachowanie, jakieś słowo, zdanie, dotyk uwrażliwionego miejsca na ciele..

Czy możemy tego uniknąć?

Tak – unikając wchodzenia w relacje :).

Wchodząc w relacje – nie, bo właśnie zgodnie z tym kluczem dobieramy sobie partnera – nasze nieskończenie mądre ciało, chcąc przywrócić swoją pełną żywotność i czucie, nieustannie dąży do uzdrowienia traumy, więc będzie tworzyć ku temu okazje i pociągać nas będzie partner, który doskonale wpasuje się w obraz doświadczenia z przeszłości. Właśnie w taki sposób bierzemy sobie siebie nawzajem w służbę, nie wiemy tylko, że tak naprawdę tu nie chodzi wcale o nas i naszego Partnera, tylko o nas i na przykład naszą Mamę, z którą mamy coś do uzdrowienia; albo naszego Partnera i jego Tatę.. I tak długo, jak długo nie jesteśmy tego świadomi, służymy sobie walcząc przeciwko sobie, aż do wyczerpania się energii, kiedy to związek się kończy i rozpada..

Czy chodzi tu tylko o nasze własne doświadczenia?

Jak się okazuje – nie – poprzez naszą genetykę oraz energetykę, dziedziczymy po naszych Przodkach zapis ich osobistych doświadczeń – także tych trudnych, które potem możemy nieświadomie, z różnych powodów, powtarzać i wikłać się z naszymi partnerami w niezakończone historie miłości i konfliktów m.in. naszych Rodziców i być może ich wcześniejszych Partnerów, Wujków, Dziadków, Babć..

Jak więc budować zdrowe, szczęśliwe relacje i związki?

• przede wszystkim przez kontakt z własnym ciałem i świadomość własnych emocji w danej chwili, w „tu i teraz”
• przez zatrzymanie automatycznych wzorców reagowania np. złością na to, co odbieramy jako atak ze strony Partnera/Partnerki
• przez branie odpowiedzialności za to, co „ja” czuję i podążanie za emocją, jak za informacją w głąb naszego ciała, aby poczuć skąd idzie ta energia i jakiego wydarzenia/jakiej osoby dotyczy – co we mnie domaga się uzdrowienia i ku czemu/komu mnie to prowadzi?
Właśnie tego będziemy się uczyć podczas warsztatu.

Po czym poznać, że ciało potrzebuje pomocy?

• przede wszystkim po spłyconym oddechu, więc podczas tego warsztatu będziemy oddychać i przyglądać się temu, jak nasz oddech podróżuje w naszym ciele i co nam to robi (jakie uczucia do-chodzą wtedy do głosu)
• po naszej sylwetce – przykurczach mięśni, zapadniętej lub nadmiernie wypchniętej do przodu klatce piersiowej, wysuniętych w górę ramionach, pochylonej nisko głowie, łukowato wygiętych plecach – będziemy patrzeć na nasze ciało i odkodowywać sytuacje, w których ono kuliło i trzęsło się ze strachu, zamierało z żalu, mocno napinało, aby podołać nadmiarowi obowiązków i odpo-wiedzialności
• po sposobie w jaki się poruszamy – ciężko stąpając po ziemi, jakbyśmy ważyli tonę, lub chodząc na palcach, ledwie dotykając ziemi stopami, jakbyśmy się nad nią unosili – będziemy patrzeć, dokąd to nas prowadzi – za kogo niesiemy nadmierne ciężary, lub za kim chcemy z tej ziemi „odlecieć”; będziemy też doświadczać poruszania się w sposób naturalny, w dobrym stabilnym, bezpiecznym kontakcie z ziemią, w swojej sile i mocy, w zaufaniu do siebie i świata
• po sposobie w jaki mówimy o sobie i o innych – czy jestem dla siebie wyrozumiały, czy też surowy i wymagający, czy oceniam innych i krytykuję, czy też potrafię zrozumieć motywy każdego postę-powania, czy wytykam innym popełnione błędy i jestem perfekcjonistą w każdym calu, mającym zawsze wszystko pod kontrolą, czy też sam daję sobie prawo do popełniania błędów i w ten spo-sób rozpoznawania która droga jest dla mnie właściwa?
• po sposobie w jaki patrzymy na innych ludzi – czy patrzymy im w oczy, czy też poruszamy się ze wzrokiem wbitym w ziemię, jak długo udaje nam się utrzymać kontakt wzrokowy, co nam w tym przeszkadza, jak się wtedy czujemy?

Metoda pracy:

Wychodzę od obserwacji ciała i pracuję na poziomie: Ciała, Ducha i emocji. Praca metodą Nowych Duchowych Ustawień Rodzin, z elementami technik ekspresyjnych (ruch spontaniczny, rysunek).

Co daje uczestnictwo w warsztacie?

W zależności od stopnia gotowości Uczestnika:
• jest okazją do samoobserwacji i identyfikacji obszarów do pracy (oddech, uczucia, ciało, interak-cje)
• wyposaża w techniki pogłębiania oddechu i kontaktowania się z „upakowanymi” w ciele emocjami, w celu ich przepuszczenia przez ciało i uwolnienia
• uczy kontaktowania się z własnymi emocjami na bieżąco i brania za nie odpowiedzialności, a w konsekwencji wychodzenia z roli ofiary i stawania do swojej własnej mocy i sprawczości
• wgląd i pogłębioną refleksję odnośnie tego, jak postrzegamy siebie, swoje problemy i otoczenie
• poprzez pracę z ciałem energetycznym, w wizualizacji, umożliwia docieranie do źródła dzisiejszych problemów i poszukiwanie tam rozwiązania, co bardzo skraca proces terapeutyczny i przynosi znakomite efekty w życiu Klienta
• poprzez pracę w „wiedzącym polu” Uczestnicy uzyskują dostęp do obrazu ich sytuacji życiowej z poziomu ich Duszy, niezależnie od tego, czy „tylko” obserwują dane ustawienie, czy biorą w nim udział w roli reprezentantów, czy też ustawienie dotyczy ich własnego tematu (obszaru proble-mowego); już sam taki wgląd ma wielką moc uzdrawiającą, kiedy do historii rodzinnych, które przechowujemy w pamięci, dołączymy kontekst duchowy, czasami zupełnie zmieniający optykę widzenia danego wydarzenia.

Często zachowujemy się w jakiś określony sposób, ale nie wiemy dlaczego i nie sposób tego zmienić; bywa też, że jesteśmy „przywiązani” do pracy, która nie daje nam satysfakcji i coraz mniejsze zyski, albo tkwimy w relacji, która „już dawno się wypaliła” – praca ustawieniowa pozwala dotrzeć do przyczyn takiego stanu rzeczy i uwolnić nas z miejsc, w których tkwimy „za kogoś”, abyśmy mogli z lekkością i swobodą podążać naszą własną drogą – za naszym własnym Losem – radośnie, ku naszej własnej pełni.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Miejsce na warsztacie rezerwuje bezzwrotna zaliczka w kwocie 50 zł,
płatna do dnia 10 października br. przelewem na konto:
HOLLISTIC – Katarzyna Dembowska, nr: 69 1140 2004 0000 3502 7629 9011
oraz zgłoszenie mailowe na adres: hollistic@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego Uczestnika.

INWESTYCJA: 350 zł

ZNIŻKI: 
1) dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę do dnia 6 października cena wynosi 300 zł
2) dla Uczestników Otwartej GRUPY „Biorę Życie”: 280 zł.

O PROWADZĄCEJ:
Katarzyna Dembowska – dyplomowana terapeutka Nowych Duchowych Ustawień Rodzin metodą Berta Hellingera, life coach. Od czterech lat prowadzę grupowe warsztaty ustawień rodzin w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz sesje indywidualne. Ukończyłam Szkołę Nowych Cichych Ustawień Rodzin w ramach Taunus-Institut für Stilles Familienstellen (Gerhard Walper, Wolfgang Deusser, Anna Choińska) oraz Studium Coacha Life Advanced (GWPS, Monika Zubrzycka-Nowak, Warszawa).
Pasjonuje mnie towarzyszenie ludziom w drodze, którą sama przebyłam – w procesie zdrowienia i wychodzenia z traumatycznych obciążeń, aby uwolnić siebie od ciężarów, starego bólu, napięćm lęków, odrętwień, blokad, chorób – ku pełni życia w radości, otwartości i lekkości.
Wiedziona odwagą i pasją, nieustannie zgłębiam nowe metody pracy i poszerzania świadomości. Zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej, posługuję się wizualizacją, rysunkiem, metaforą. Bardzo bliska jest mi praca szamańska oraz techniki oddechowe, a od niedawna moje warsztaty zaczynam tańcem spontanicznym, służącym nawiązaniu kontaktu uczestników z własnym ciałem oraz otwarciu się na siebie wzajemnie.
Prowadzę stałą otwartą popołudniową Grupę rozwojową w Gdańsku (szczegóły w zakładce „Warsztaty” na mojej stronie www.hollistic.pl), a także cyklicznie organizowane warsztaty w Trójmieście.
Zapraszam do kontaktu: +48 505-93-13-14.

Zwiń