JAK BUDOWAĆ SATYSFAKCJONUJĄCE RELACJE

Słowa jak mosty DEMO

TERMIN:
2.10.2017 r. (poniedziałek) godz. 18:30 – 20:30
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Bożena Szymula – tel. +48 609 727 335
lub bozena.szymula@gmail.com
INWESTYCJA:
10 zł

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

JAK BUDOWAĆ SATYSFAKCONUJĄCE RELACJE – prezentacja z elementami warsztatowymi.

Przez 75 naukowcy z Harvarda prowadzili badania aby znaleźć odpowiedź na pytanie :co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi ? Robert Waldinger – kierownik projektu, przedstawił wnioski płynące z tych badań. Okazuje się, że to dobre relacje z ludźmi wpływają na nasze zdrowie i szczęście !

Jak budować satysfakcjonujące relacje z innymi? Jak zbliżać się do ludzi i starać się rozumieć innych w sytuacji, kiedy mamy odmienne zdania i poglądy? Czym jest prawdziwa empatia? Jak być otwartym na innych i jednocześnie zadbać o swoje potrzeby? Jak umiejętnie rozwiązywać konfliktowe sytuacje z poszanowaniem uczuć i potrzeb wszystkich stron?
Jest taki sposób komunikowania się, który daje szansę, aby ludzie o różnych poglądach mogli się usłyszeć i zrozumieć. Jest taki język, który zbliża do siebie nas wszystkich. Jest taka płaszczyzna, na której my, jako ludzie, jesteśmy jedną wspólnotą – to JĘZYK EMPATII.

Zapraszam na prezentację z elementami warsztatowymi.

W trakcie spotkania poznasz założenia sprawdzonej i skutecznej metody komunikacji, jaką jest Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania, pozwalającego lepiej zrozumieć innych i BUDOWAĆ z nimi SATYSFAKCJONUJĄCE RELACJE. Daje również możliwość głębszego POZNANIA SAMEGO SIEBIE, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, CO JEST DLA NAS W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE i na tym skupiamy naszą uwagę. Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób.

NVC jest stosowane w praktyce na całym świecie. Może być używane zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym (w pracy nauczyciela, psychologa, trenera, coacha, mediatora, menadżera czy dyplomaty.) Jest również bardzo cennym narzędziem służącym do budowania turkusowych organizacji.
W Polsce metoda ta jest propagowana od 2001 roku, początkowo przez Stowarzyszenie Polska Wspólnota Pokoju założe przez Andrzeja Krajewskiego, Małgorzatę Braunek i Małgorzatę Jakubczak), obecnie przez coraz liczniejsze grupy osób, które poznały metodę, stały się jej zwolennikami i pragną się nią dzielić.

ZAPISY :
Obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa:
tel.: 609 727 335 , mail: bozena@strefarelacji.pl

OBOWIĄZUJE REZERWACJA:
mail: bozena.szymula@gmail.com, tel.: +48 609 727 335

Prowadząca:
Bożena Szymula – lektorka języka francuskiego, trenerka i mediatorka. Od 2010 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane metodą Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) Marshalla Rosenberga oraz podejściem coachingowym (Needs Based Coaching ). Jest współzałożycielką pierwszej w Trójmieście grupy empatii „ Żyrafy w Trójmieście”. W swojej pracy wykorzystuje również wiedzę z neurobiologii dotyczącą funkcjonowania mózgu i neuroplastyczności .
Jej inspiracją do działania jest tęsknota za światem, opartym na wzajemnym szacunku, zrozumieniu dialogu i współpracy.
Więcej informacji na stronach : www.strefarelacji.pl 
oraz www.growone.pl/KOLEKTYW

Zwiń