JOGA ŚMIECHU

 

Termin: 27. 07. 2016 r. (środa)13344564_1771400723072715_1668998596356431945_n
godz. 19:00 – 20:00
Miejsce: Akademia Świadomego Człowieka
Gdańsk Oliwa, ul. Kaprów 3A/16, I piętro
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .

O jodze śmiechu:

stworzona w połowie lat 90. przez lekarza medycyny dr Madana Katarię praktyka łącząca ćwiczenia wywołujące śmiech, rozciągające, aktywizujące, pobudzające głębokie oddychanie i relaksujące. Ten rodzaj jogi nie wymaga specjalnego przygotowania ani dobrej kondycji fizycznej, a jedynie otwartości, dzięki której wprowadzane „ćwiczenia śmiechowe” przekształcają się w prawdziwy i zaraźliwy śmiech. Dzięki niemu możliwe staje się połączenie ludzi na poziomie serca – bez osądów.

Wpływ Jogi Śmiechu na organizm i na życie:
Jak powszechnie wiadomo śmiech jest zbawienny dla naszego zdrowa fizycznego i psychicznej równowagi. Przedłużanie tej aktywności w trakcie sesji Jogi Śmiechu oraz powiązanie jej z ruchem i pogłębionym oddychaniem stymuluje krążenie, dotlenia, wspomaga detoksykację organizmu, pobudza system immunologiczny , uwalnia duże dawki endorfiny („hormonu szczęścia”) i redukuje poziom kortyzolu („hormonu stresu”). Badania wskazują, że regularna praktyka Jogi Śmiechu uwalnia od negatywnych myśli i emocji, wyrabia w uczestnikach pozytywne nastawienie, jak również podwyższa poziom kreatywności, empatii i współczucia.

Zajęcia poprowadziła Maria Zofia Strzelecka.
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom zrobiła na Grafice Warsztatowej w pracowni drzeworytu prof. Haliny Chrostowskiej. Jej dyplom uzyskał wyróżnienie rektorskie, otrzymała stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury. Ukończyła też dwuletnie studium Pedagogiki, Psychologii i Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.
Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą – w Niemczech, Holandii, Norwegii, Francji oraz USA. Jej prace są u kolekcjonerów na całym świecie : USA, Kanada, Australia, Izrael, Francja, Belgia, Holandia, Dania, Norwegia, Niemcy, oraz w największych europejskich zbiorach grafiki – „Kupferstichkabinett” w Veste Coburg w Niemczech.
Malowaniem i tworzeniem zajmuje się nieprzerwanie od czasów dzieciństwa, swoim doświadczeniem i umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne – terapii sztuką (autorski program), które pomagają odnaleźć wewnętrzny potencjał i świadomie kreować rzeczywistość.

Inwestycja: 15 zł (cena promocyjna)
Zapisy i informacje: (58) 728 45 65

Zwiń