MOC USTAWIEŃ RODZIN – SPOTKANIE OTWARTE

22492021_511103329223882_5328245789721117911_n

TERMIN:
27.10.2017 r. (piątek) godz. 18:00 – 20:00
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
tel. +48 505 93 13 14 lub mail: hollistic@wp.pl
(podczas zgłaszania udziału proszę o podanie imienia i nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu, na wypadek zmian organizacyjnych)
INWESTYCJA:
20 zł – za salę, płatne przed spotkaniem

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zapraszam na pokazowe spotkanie informacyjne wszystkie osoby, zainteresowane ustawieniami rodzin w duchu filozofii Berta Hellingera, zarówno te, które już w podobnych warsztatach uczestniczyły, jak i te, które nie miały dotąd takiej okazji.
Spotkanie jest wstępem do całodniowego warsztatu ustawień, który poprowadzę także w Akademii w dniu 12 listopada br. (info w osobnym wydarzeniu).

Podczas spotkania opowiem o tym, skąd wywodzi się ta metoda pracy, na czym polega oraz jakie może przynosić efekty.
Osoby chętne zaproszę także do kilku prostych ćwiczeń z tzw. „wiedzącym polem”, aby mogły doświadczyć jego oddziaływania. Poprowadzę także jedno ustawienie dla chętnej osoby, którą wybiorę spośród uczestników spotkania.

Kto może skorzystać z pracy metodą ustawień rodzin? Tak naprawdę każdy, bo praca „w wiedzącym polu” przynosi głębokie zrozumienie tego, skąd wypływają nasze zachowania, wybory życiowe, motywacje, wzorce postępowania, niepohamowane (nadmierne) emocje, czy wzorce reakcji emocjonalnych. Ale wiadomo, że dopóki jest dobrze i jakoś to nasze życie płynie w miarę spokojnie i bezpiecznie, to nikt nie myśli o szukaniu pomocy, bo nie ma takiej racjonalnej potrzeby. Dopiero, gdy wydarza się coś, co nasze życie wywraca do góry nogami – wytrąca nas z równowagi, „burzy nasz świat”, sprawia, że jesteśmy w „rozsypce”, czy kryzysie, zaczynamy po taką pomoc sięgać.

Zatem, na ustawienia przychodzą głównie osoby, które:
• pragną zmiany w swoim życiu i podejmowały już wielokrotnie takie próby, które jednak kończyły się fiaskiem (np. zmiana pracy na bardziej satysfakcjonującą, wyjście z dysfunkcyjnych wzorców relacji)
• poszukują właściwego kierunku w życiu, nowej (własnej) drogi życiowej
• mają poczucie „jakby nie żyły swoim własnym życiem”
• mają trudności w życiu osobistym, czy zawodowym
• mają problemy z finansami
• są uzależnione (alkohol, narkotyki, dopalacze, hazard, gry komputerowe, sex, etc.)
• niezależnie od okoliczności, odczuwają nieustającą wewnętrzną pustkę, trudny do zdefiniowania „brak”, wszechogarniającą tęsknotę
• odczuwają gwałtowne niepohamowane emocje, nad którymi trudno zapanować
• odczuwają lęk
• mają niskie poczucie własnej wartości
• żyją w poczuciu winy lub wstydu
• cierpią na depresję lub mocno obniżony nastrój, są apatyczne, bez chęci do życia, miewały próby samobójcze
• są na granicy kryzysu lub załamania nerwowego albo już takie przeszły
• doznały strat (partnera, rodzeństwa, rodziców, dzieci, innych bliskich osób)
• cierpią na różne dolegliwości i choroby.

Jak wygląda praca ustawieniowa?
Siadamy w kręgu, na krzesłach, osoba, z której tematem będziemy pracować siada obok mnie, czyli osoby prowadzącej. Następnie wybieram reprezentantów: osoby, z którą pracuję oraz innych osób lub aspektów (zjawisk), które w danym temacie są istotne. Patrzymy w skupieniu na to, co się wydarza w polu (czyli wewnątrz kręgu). Niejednokrotnie już samo patrzenie na ten obraz ma walory uzdrawiające, gdyż w przeważającej liczbie ludzkich dramatów, najtrudniej jest popatrzeć na to, co jest lub inaczej mówiąc: stanąć oko w oko z prawdą o sobie i sytuacji, w której się znajdujemy. Stąd nasze wszystkie ucieczki – w nałogi, kompulsywne zachowania, pracoholizm..
W pracy ustawieniowej można brać udział na kilka sposobów, które są jednakowo ważne i każdy z nich daje rezultaty, na miarę gotowości i otwartości uczestnika:
• obserwator: siedząc w kręgu będziesz mieć możliwość obserwowania ustawienia innego uczestnika, co – z bezpiecznej pozycji – wiele uświadamia i pomaga uruchomić własny emocjonalny proces oraz sprecyzować temat pracy
• reprezentant: jako obserwator masz także możliwość, jeżeli wyrazisz na to zgodę, uczestniczenia w ustawieniu innej osoby w charakterze „reprezentanta” tej osoby, członka jej rodziny lub siły działającej w obrębie jej systemu rodzinnego lub zawodowego; to bardzo szczególne i cenne doświadczenie, które pozwala służyć innym w ich procesie i jednocześnie pracować w swojej własnej sprawie, do czego przyczynia się właściwy (nieprzypadkowy) dobór reprezentantów w danym ustawieniu
• praca własna, czyli sformułowanie tematu i poddanie się oddziaływaniu obrazu płynącego z pola (ustawienie własnego tematu/problemu); praca może wyglądać tak, że prowadząca wybierze przedstawiciela dla Klienta lub Klient sam weźmie udział w ustawieniu (lub w końcowej jego fazie).

Najlepiej ducha pracy ustawieniowej ujmuje jej Twórca – Bert Hellinger:
„Jesteśmy uwikłani w niewiarygodnie wiele związków, kierowani przez wiele sił. Nasze myślenie, decyzje są uwarunkowane czymś, co było wcześniej. Z drugiej strony, to właśnie uwikłania stanowią o wyjątkowości każdego człowieka i jego losu. Bez nich nie moglibyśmy rosnąć, tak jak drzewo bez korzeni. To dotyczy nie tylko rodzin, także całych narodów. Nawet jeśli ktoś wyemigruje i tak dalej dźwiga, choć inaczej, los swojej społeczności.
Nie można być nieuwikłanym. Chodzi tylko o to, żeby to, co jest wrogie życiu, tak odwrócić, żeby życiu służyło.”

Serdecznie zapraszam na to spotkanie – postaram się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i jak najlepiej zaprezentować metodę, która całkowicie przetransformowała moje życie oraz moje relacje z ludźmi. A jeżeli się wahasz, czy też masz jakieś pytania – zadzwoń do mnie lub napisz, a chętnie się z Tobą podzielę moim osobistym doświadczeniem.

O Prowadzącej:
Katarzyna Dembowska – terapeutka Nowych Duchowych Ustawień Rodzin metodą Berta Hellingera, life coach.
– Ukończyłam prawo i psychologię na Uniwersytecie Gdańskim
– 2-letnią Szkołę Nowych Cichych Ustawień Rodzin w ramach Taunus-Institut für Stilles Familienstellen (Gerhard Walper, Wolfgang Deusser i Anna Choińska)
– Studium Coacha Life Advanced (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne Szkolenia, Monika Zubrzycka-Nowak, Warszawa).

Pasjonuje mnie towarzyszenie ludziom w ich wielowymiarowych wewnętrznych podróżach, których głównym celem jest samopoznanie, a także – uwolnienie od nadmiaru życiowych ciężarów, bólu, lęków, chorób, odrętwień, blokad, aby żyć coraz pełniej, jaśniej, szczęśliwiej.
Wiedziona odwagą i pasją, nieustannie zgłębiam nowe metody pracy i poszerzania świadomości. Zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej, posługuję się wizualizacją, rysunkiem, metaforą. Bardzo bliska jest mi praca z oddechem, a od niedawna moje warsztaty zaczynam tańcem spontanicznym, służącym nawiązaniu kontaktu uczestników z własnym ciałem oraz otwarciu się na siebie wzajemnie.
Zapraszam na sesje indywidualne oraz warsztaty grupowe. Prowadzę stałą otwartą popołudniową Grupę w Gdańsku (szczegóły w zakładce „Warsztaty” na mojej stronie www.hollistic.pl), a także cyklicznie organizowane warsztaty w Trójmieście oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn, Chester, Ely).

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu: +48 505 93 13 14
lub mail: hollistic@wp.pl
(podczas zgłaszania udziału proszę o podanie imienia i nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu, na wypadek zmian organizacyjnych).

Opłata za salę: 20 zł, płatne przed spotkaniem.

Zwiń