„UMRĘ ZA CIEBIE Z MIŁOŚCI” – WARSZTATY NOWYCH USTAWIEŃ RODZIN

23316536_519802318353983_6733556733789687100_n

TERMIN:
3.12.2017 r. (niedziela) godz. 9:30 – 17:00
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
hollistic@wp.pl
z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego Uczestnika.
INWESTYCJA:
350 zł
Cena specjalna: dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę przelewem do dnia 19 listopada cena wynosi 300 zł
(Miejsce na warsztacie rezerwuje bezzwrotna zaliczka w kwocie 50 zł płatna do dnia 19 listopada br.)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zapraszam na kolejne spotkanie z Nowymi Duchowymi Ustawieniami Rodzin w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku. Tym razem będziemy się przyglądać miłości w nas – tak wielkiej, że jest gotowa nawet przekroczyć próg życia i śmierci.

Czy znasz taką miłość?

Czy uświadamiasz sobie, że w Twoim przypadku też tak może być? Że mówisz (wewnętrznie, swoją życiową postawą) komuś, kogo tak bardzo kochasz, że za nią, czy za niego chętnie oddasz swoje własne życie?

Kiedy się tak zdarza? Na przykład, kiedy jako małe dziecko widzisz, że Twoja ukochana Mama płacze, albo jest smutna, nieszczęśliwa. Wtedy – w odruchu serca – zrobiłbyś wszystko, aby ją ratować. Oddałbyś najukochańszą zabawkę, zawsze był grzeczny, miał najlepsze oceny w szkole – żeby tylko uśmiech znowu pojawił się na jej twarzy. Wtedy odniósłbyś sukces. Największy sukces w Twoim życiu.

A potem, kiedy Mama lub Tato zachoruje lub ulegnie wypadkowi i jej, czy jego, życie jest w niebezpieczeństwie, co mówisz modląc się lub błagając Los o odmianę na lepsze: „Proszę spraw, aby wyzdrowiał, wszystko zrobię, tylko spraw, żeby był zdrowy.. Już lepiej zabierz mnie, niż ją (jego)”.. i być może lądujesz w szpitalu z podobnymi objawami..

Są i takie sytuacje, z których nie zdajemy sobie zupełnie sprawy, kiedy w naszym życiu nic nam nie wychodzi, nie mamy siły na jakikolwiek wysiłek, naukę, pracę, spotkania z ludźmi, a nawet przyjemności. Kiedy żyjemy tak, jakbyśmy się wyrzekli życia i być może mamy poczucie, że to życie wyrzekło się nas. Tak, czujemy się jak niechciane dzieci, których nikt i nic nie wspiera.. Pozostawione samym sobie, żyjące bez celu i sensu, w sumie nie wiadomo po co.. Nic nie cieszy, na nic nie czekam, nic zaskakującego się już nie wydarzy, nic nie ma dla mnie większego znaczenia.
Czy właśnie tak ma wyglądać Twoje życie?
Czy właśnie po to tu jesteś, aby przeżyć je nie żyjąc de facto?
I skąd w Tobie te posępne uczucia: zobojętnienia na wszystko, rezygnacji, pesymizmu, marazmu..?
A może to nie są do końca Twoje uczucia? A może wcale nie należą do Ciebie? Do kogo więc mogłyby należeć i dlaczego to właśnie Ty je odczuwasz, zupełnie jak własne?

I tu z pomocą przychodzą ustawienia rodzinne, podczas których odkrywamy sekretne dotąd połączenia naszej Duszy z innymi Członkami Rodziny, nawet tymi, którzy już nie żyją. Mogą to być na przykład nienarodzone dzieci naszych Rodziców, czyli nasze własne rodzeństwo, któremu w ten sposób wewnętrznie mówimy: „Skoro Ty nic nie masz, to i ja się wszystkiego wyrzeknę – nawet mojego życia – ja w tym (w śmierci) razem z Tobą, Kochany Braciszku, Kochana Siostrzyczko”.

Kiedy nasza Dusza kocha kogoś taką miłością – ślepą, bezwzględną i uwikłaną – nie mamy siły, aby żyć własnym życiem i realizować nasze własne pragnienia, bo jesteśmy za tym kimś pociągani w śmierć. Żyjemy niejako „w służbie” tej ślepej miłości i na rzecz osoby, z którą jesteśmy tak mocno związani, nie mając dostępu do swojej własnej życiowej drogi i mocy sprawczej.

W jaki sposób działają ustawienia i jak mogą pomóc?

Ukazują to połączenie i wydobywają na jaw często głęboko ukryte rodzinne losy i osoby, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, choć nasza Dusza była w ich służbie, w imię prawa, które mówi: że każdy Członek Rodziny ma jednakowe prawo do niej przynależeć. Ci, którym to prawo zostało odebrane, czyli ci, którzy zostali na przykład potajemnie zabici, oddani, oddaleni, zaginęli bez śladu i pamięci o nich – zostaną przypomnieni przez kolejne osoby z Rodu, które się po nich narodzą.

Jak dokonuje się uwolnienie – uzdrowienie w tym obszarze?

Kiedy do naszej świadomości, poprzez obraz płynący z ustawienia, dociera informacja, z kim i w jaką relację byliśmy uwikłani, możemy go dobrze zobaczyć i pokłonić się przed nim na znak szacunku dla niego i jego losu. Wymaga to od nas rezygnacji z całej dotychczasowej walki w jego sprawie, dzięki której czuliśmy się w specjalny sposób wyróżnieni, wyjątkowi i duzi. Kiedy „oddajemy” mu wszystko to, co za niego nieśliśmy – on odzyskuje swoją siłę i moc, a my – dostęp do naszej własnej siły i mocy. Wtedy, symbolicznie – w naszym sercu – robimy mu miejsce w kręgu Rodziny i w ten sposób uwalniamy zarówno siebie, jak i jego Duszę, która także czekała na to spotkanie, aby móc odejść ku innym przestrzeniom. Robi się wyraźnie lżej, możemy głębiej oddychać i odczuwamy duży spokój.

Pracując w ten sposób zauważamy, że nikt tu niczego nie traci, a wszyscy zyskują: własne – właściwe sobie miejsce, szacunek, wolność i pełnię dostępu do własnej siły i mocy. Miłość może teraz płynąć swobodnie od tych, którzy byli przed nami, przez nas – ku naszym dzieciom, jak rzeki z gór do morza i nigdzie nie jest już uwięziona. Oto obraz rozwiązania. Porządek został przywrócony.

ZAPISY:
Miejsce na warsztacie rezerwuje bezzwrotna zaliczka w kwocie 50 zł płatna do dnia 19 listopada br. przelewem na konto: HOLLISTIC – Katarzyna Dembowska, nr: 69 1140 2004 0000 3502 7629 9011
oraz zgłoszenie mailowe na adres: hollistic@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego Uczestnika.

INWESTYCJA: 350 zł
Cena specjalna: dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę przelewem do dnia 19 listopada cena wynosi 300 zł.

O Prowadzącej:
Katarzyna Dembowska – magister prawa i psychologii, dyplomowana terapeutka Nowych Duchowych Ustawień Rodzin metodą Berta Hellingera, life coach. Od czterech lat prowadzę grupowe warsztaty ustawień rodzin w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz sesje indywidualne. Ukończyłam Szkołę Nowych Cichych Ustawień Rodzin w ramach Taunus-Institut für Stilles Familienstellen (Gerhard Walper, Wolfgang Deusser, Anna Choińska) oraz Studium Coacha Life Advanced (GWPS, Monika Zubrzycka-Nowak, Warszawa).

Pasjonuje mnie towarzyszenie ludziom w ich wielowymiarowych wewnętrznych podróżach, których głównym celem jest samopoznanie, a także – uwolnienie od nadmiaru życiowych ciężarów, bólu, lęków, chorób, odrętwień, blokad, aby żyć coraz pełniej, jaśniej, szczęśliwiej.

Wiedziona odwagą i pasją, nieustannie zgłębiam nowe metody pracy i poszerzania świadomości. Zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej, posługuję się wizualizacją, rysunkiem, metaforą. Bardzo bliska jest mi praca z oddechem, a od niedawna moje warsztaty zaczynam tańcem spontanicznym, służącym nawiązaniu kontaktu uczestników z własnym ciałem oraz otwarciu się na siebie wzajemnie.

Prowadzę stałą otwartą popołudniową Grupę rozwojową w Gdańsku (szczegóły w zakładce „Warsztaty” na mojej stronie www.hollistic.pl), a także cyklicznie organizowane warsztaty w Trójmieście oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn, Chester, Ely).

Zwiń