JAK BUDOWAĆ SATYSFAKCJONUJĄCE RELACJE
– PREZENTACJA Z ELEMENTAMI WARSZTATOWYMI

18664187_652438361628597_2701757808248940901_n

START:
7.06.2017 r. (środa)  godz. 18:30 – 20:30
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka,
ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa
INWESTYCJA:
10 zł
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

„Jednym z uczuć niosących najwięcej zadowolenia […] jest uczucie wynikające
z cieszenia się drugim człowiekiem tak, jak cieszymy się zachodem słońca” Carl Rogers
Jak rozmawiać, aby nawiązać satysfakcjonujące relacje z innymi?
Jak zbliżać się do ludzi i starać się rozumieć innych w sytuacji, kiedy mamy odmienne zdania i poglądy? Czym jest prawdziwa empatia? Jak być otwartym na innych i jednocześnie zadbać o swoje potrzeby? Jak umiejętnie rozwiązywać konfliktowe sytuacje z poszanowaniem uczuć i potrzeb wszystkich stron?
Jest taki sposób komunikowania się, który daje szansę, aby ludzie o różnych poglądach mogli się usłyszeć i zrozumieć. Jest taki język, który zbliża do siebie nas wszystkich. Jest taka płaszczyzna, na której my, jako ludzie, jesteśmy jedną wspólnotą – to JĘZYK EMPATII.
Chcesz go poznać?

Zapraszam na prezentację z elementami warsztatowymi.

W trakcie spotkania poznasz założenia sprawdzonej i skutecznej metody komunikacji, jaką jest Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania, pozwalającego lepiej zrozumieć innych i BUDOWAĆ z nimi SATYSFAKCJONUJĄCE RELACJE. Daje również możliwość głębszego POZNANIA SAMEGO SIEBIE, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, CO JEST DLA NAS W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE i na tym skupiamy naszą uwagę. Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób.

NVC jest stosowane w praktyce na całym świecie. Może być używane zarówno
w życiu prywatnym, jak i zawodowym (w pracy nauczyciela, psychologa, trenera, coacha, mediatora, menadżera czy dyplomaty.) Jest również bardzo cennym narzędziem służącym do budowania turkusowych organizacji.
W Polsce metoda ta jest propagowana od 2001 roku, początkowo przez Stowarzyszenie Polska Wspólnota Pokoju założe przez Andrzeja Krajewskiego, Małgorzatę Braunek i Małgorzatę Jakubczak), obecnie przez coraz liczniejsze grupy osób, które poznały metodę, stały się jej zwolennikami i pragną się nią dzielić.

Spotkanie poprowadzi:
Bożena Szymula – lektorka języka francuskiego, trenerka i mediatorka. Od 2010 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane metodą Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) Marshalla Rosenberga oraz podejściem coachingowym (Needs Based Coaching ). Jest współzałożycielką pierwszej w Trójmieście grupy empatii „ Żyrafy w Trójmieście”. W swojej pracy wykorzystuje również wiedzę z neurobiologii dotyczącą funkcjonowania mózgu
i neuroplastyczności .
Jej inspiracją do działania jest tęsknota za światem, opartym na wzajemnym szacunku, zrozumieniu dialogu i współpracy.

Więcej informacji na stronach:
www.strefarelacji.pl  i www.growone.pl/KOLEKTYW

ZAPISY :
Obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem tel.: 609 727 335
lub mailowo: bozena@strefarelacji.pl

Zwiń