SPOTKANIE CHÓRU „WNIEBOGŁOSY”

START:

30.04.2016 r. (sobota)  godz. 12:00-16:00
MIEJSCE:
Akademia Świadomego Człowieka, ul. Kaprów 3A/16, Gdańsk Oliwa

nn

Akademia Świadomego Człowieka

w imieniu Adama Zabłockiego zaprasza serdecznie na spotkanie chóru „Wniebogłosy”

„Bardzo się cieszę, że mogę Was zawiadomić o pierwszym spotkaniu naszej grupy eksperymentalnej. Ideą przewodnią tego projektu jest stworzenie pola stosunków, w którym będziemy się uczyć wyjść poza nasze stare, zużyte programy/formy stosunków, samo-wyrazu i percepcji. Naszym wspólnym narzędziem będzie uważność, która pozwoli nam swoje własne jak również i systemowe (kolektywne) „przeszkody” zobaczyć, rozjaśnić i wykorzystać. Nasze problemy nie chcą być ukrywane – bo to jeszcze nikomu nie pomogło – tylko ich nauka chce być odczytana i w dzień codzienny zintegrowana. Ponieważ każdy z was jest inny, każdy z Was wnosi w pole spotkania wartość wielości Życia. Jeżeli ja chcę się z kimś nowym dla mnie spotkać, to aby wyjść poza formalizm konwencjonalnego spotkania muszę tego kogoś we mnie odkryć i przeżyć, stwarzając tym samym możliwość odkrycia własnej wielości jak również stwarzając możliwość do uczciwej i transparentnej komunikacji.

Jednym z kluczowych słów mojej pracy jest słowo kongruencja,- t.zn. zdolność i wola nastrajania się na coś we mnie co jest głębiej niż moje obrazy o mnie – mistycy i jogini wschodu i zachodu nazywali tą jakość prawdą najwyższą, perłą, Chrystusem, Bramanem ….czyli na naszą własną nam nie znaną jeszcze Jaźń. Ta droga zatapiania się w swojej prawdziwej naturze jest drogą intymności. Powtarzając ciągle w koło moje schematy mentalno-zachowawcze konserwuję tym samym mój poziom percepcji, a więc poziom świadomości, i dopiero zaproszenie intymności w proces życia, t.zn. gotowości otwartości przeżycia w nowy sposób, wprowadza konkretną zmianę.

Albert Einstein: „Problemów nie można rozwiązać na poziomie na którym one powstały.” (Jest to typowa wypowiedź człowieka rozumiejącego wertykalną dynamikę rozwoju.)

Metody i teorie z najróżniejszych szkół zachodnich i wschodnich* towarzyszące nam w procesie będą tylko po to, abyście sami znaleźli własne metody do nawigacji we własnych polach świadomości i życia. Będziemy tworzyć najróżniejsze konstelacje, interakcje, odkrywać naszą prezencję, autonomię i wyrażać się coraz swobodniej przez myśl, język, głos i ruch; z doświadczenia wiem, że będzie nam towarzyszyć radość pozastawiania starych form siebie i starych obrazów o Życiu… będzie to skutkiem odkrywania wertykalności wartości naszego jestestwa.

Niech Życie będzie świętem inspiracji,

Adam Zabłocki”

INWESTYCJA: składka dowolna na koszt sali oraz dla prowadzącego

Zarezerwuj miejsce pod numerem tel.: (+48) 730 950 092

* Śiwaizm Kaszmirski, Dzogchen/Ati-Yoga, Adhi-Yoga, Ekayana, Bioenergetyka, Gestalt, performance, Systemowej terapii ciała, Advaita Vedanta, Patanjali, Psychologii Analitycznej, Biodynamiki, Psychologii Quantowej (Stephen Wolinsky), Teorii Integralnej Wilbera….

Zwiń