margaryna

Ogłupiające reklamy margaryny

Jak inaczej nazwać reklamę, w której jakiś produkt przedstawia się jako ratujący, przedłużający życie, gdy tak naprawdę powoduje on efekt odwrotny.

Piszę tu o margarynach zawierających fitosteryny lub inaczej fitosterole, czyli sterole roślinne.
Od lat producenci margaryn próbują nam wmówić, że margaryny zawierające fitosterole roślinne, przedłużają życie, obniżając poziom cholesterolu.
To nieprawda, jesteśmy okłamywani !
Niemiecki lekarz kardiolog Weingartner prowadził badania na myszach, do pożywienia których dodawano fitosterole. Udowodnił on, że sterole roślinne odkładają się w dużych ilościach w naczyniach wieńcowych i tkankach serca, skracając w ten sposób życie badanych zwierząt.
Odkrycie to okazało się sensacją – jak coś co zabija myszy, miałoby uzdrawiać ludzi?!
Weingartner nie ustawał w badaniach i kolejnym ich efektem było odnalezienie substancji czynnych z margaryny Becel pro activ w sercach i naczyniach wieńcowych 82 osób, które przeszły operacje kardiochirurgiczne.
Podobne wyniki przyniosły badania profesora Assmanna z Uniwersytetu w Munster – dodatki do margaryn potrajają ryzyko zawału, przynajmniej u tych, którym zagraża zawał. A przecież to takim osobom zalecane są margaryny !?
Wyniki te potwierdzono między innymi w Finlandii, Kanadzie i Polsce.
Dlaczego więc nic o nich nie wiemy? No, cóż jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zwykle o pieniądze, a dopiero potem o ludzkie życie…
Margaryny szkodzą i zagrażają zdrowiu i życiu milionów ludzi na świecie.
Profesor Daniel Teupser z Lipska pisze: ” Na podstawie własnych badań naukowych odradzamy konsumpcję artykułów spożywczych mających bezcelowo zapobiegać i chronić, które zawierają takie składniki wzbogacające jak sterole roślinne”
Nie kupuj więc margaryn, nie wierz reklamom, bądź dociekliwy, zwłaszcza, gdy chodzi o Twoje zdrowie.
Producenci artykułów spożywczych częściej niż myślisz mijają się z prawdą, nie pozostaje nam więc nic innego jak kontynuować ten temat w kolejnych postach.

Przewiń do góry