Agnieszka Doroszewska

Między dźwiękiem a ciszą

Agnieszka Rejsler-Doroszewska

Warsztaty uważności

Warsztaty uważności: Między dźwiękiem a ciszą
Najczęściej żyjemy w dużym pośpiechu i mobilizacji, a nasza uwaga jest gdzieś w przeszłości albo w przyszłości, rzadko w chwili obecnej. Większość osób ma poczucie oddzielenia od informacji płynących z ciała (rezultat blokad emocjonalnych). Obserwując swoje emocje, myśli, czy odczucia w ciele przekraczamy te uwarunkowania – stajemy się bardziej zintegrowani wewnętrznie. Dzięki temu możemy bardziej być sobą i pewniej sięgać do świata po to, czego potrzebujemy. Z czasem stajemy się bardziej świadomi i wewnętrznie wolni – wolni od uzależnień i kompulsji, wolni od zamartwiania się i napięć, wolni od nierealnych oczekiwań wobec samych siebie i innych. Tak rozwijana uważność jest formą empatycznego zwrócenia się ku sobie. Jest wyrazem troski. Zadbaj o swoje ciało, o stan psychiczny i o swojego ducha!
Świadoma obecność wydarza się w nas, ale tylko wtedy, gdy o to zadbamy.
Do grupy można dołączyć po uzgodnieniu z osobą prowadzącą. Spotkania odbywają się co 2 tygodnie przez 2 godziny – w 1 i 3 poniedziałek miesiąca. Między spotkaniami każdy z uczestników pracuje samodzielnie. Wskazany jest udział w grupie przez co najmniej 4 miesiące – ten okres zaangażowania w ćwiczenia pozwoli Ci dostrzec i ocenić efekty Twojej pracy. Można z grupy korzystać dłużej. Dla chętnych osób przewidziane są dodatkowe bezpłatne spotkania weekendowe, jak np. “leśna kąpiel”.

Zajęcia pomogą Ci:
•doświadczyć uważnego bycia “tu i teraz”,
•redukować stres,
•rozwijać intuicję,
•lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby,
•na nowo określić swoje wartości,
•poszukać w sobie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,
•rozwijać się w sposób bardziej zintegrowany.

Kiedy: W 1 i 3 poniedziałek miesiąca, w godz. 17.00 – 19.00. Inwestycja: 70 zł /2 godz. W miesiącu 140 zł. Miejsce: Gdańsk –Oliwa, ul. Kaprów 3A/16, I piętro Zapisy: Do grupy można dołączyć po uzgodnieniu z osobą prowadzącą Agnieszką Rejsler-Doroszewską. Aby uczestniczyć w zajęciach należy wpisać się na listę uczestników. Można zrobić to przesyłając SMS-a informacyjnego lub dzwoniąc na podany nr: 609 679 055.
Opłaty można dokonać na podane konto: 35 1160 2202 0000 0001 9784 1859. W tytule wpisać: zajęcia poniedziałkowe. Można też zapłacić za cały miesiąc bezpośrednio na zajęciach u osoby prowadzącej. Uwaga: Zabierz ze sobą karimatę lub poduszkę medytacyjną oraz bądź w stroju dającym komfort i wygodę. Ćwiczymy boso, by mieć dobry kontakt z podłożem.

O mnie

Agnieszka Rejsler-Doroszewska
Od ponad 20 lat pracuję jako psychoterapeutka. Dla mnie rozwój, to żyć świadomie i mówić życiu – „TAK”. Szczególnie istotną i wciąż odkrywaną przeze mnie wartością jest wartość życia. Pytania: kim jestem, po co żyję? – uważam za szczególnie intrygujące; otwierają na autentyczność i odkrywanie głębi prawdy o sobie, pozwalają przekraczać własny egocentryzm. W moim rozumieniu przekraczanie granic własnych możliwości jest już przemianą. Dlatego duże znaczenie przypisuję modlitwie (medytacji) i praktyce uważności. Mam też świadomość, że jestem jednostką, ale też częścią czegoś większego – wspólnoty społecznej, różnorodnych zjawisk i procesów zachodzących w świecie. Moją potrzebą jest wnoszenie wkładu w życie innych ludzi. Na grupie „Między dźwiękiem a ciszą” jestem osobą współtowarzyszącą w drodze do poznawania siebie. Możemy razem podążać tą drogą:).

Przewiń do góry