Daria Ślusarczyk

Świadomość ciała

Daria Ślusarczyk

Nauka uważności i świadomej pracy z ciałem w ruchu

Świadomość ciała

Nasze ciało towarzyszy nam przez całe życie, nie zawsze jednak czujemy się w nim jak u siebie.
Warsztaty to okazja do zapoznania się ze swoim ciałem. Poprzez uważne wsłuchanie się w to, co dzięki niemu czujemy, możemy odkryć je na nowo i nauczyć się wykorzystywać swój potencjał do ruchu. Swobodny ruch, czasem przechodzący w taniec, pomoże nam odczuć działanie ciała i zbudować do niego zaufanie.
Na zajęciach pojawią się też elementy automasażu, technik relaksacyjnych i oddechowych oraz treningu uważności. Dzięki praktyce możemy między innymi zwiększyć zakres ruchów, poprawić równowagę, wspomóc przepływ infrmacji między poszczególnymi systemami w ciele i lepiej odczytywać sygnały dawane nam przez nie w codziennym życiu.

Poziom zajęć jest otwarty, doświadczenie w tańcu czy sporcie nie jest potrzebne.

Przygotowanie do zajęć
Wygodne ubranie, w którym czujesz się swobodnie nawet stojąc na głowie. Ćwiczymy boso lub w skarpetkach. Przy sali jest szatnia z szafkami.

O mnie

Tańczę od dzieciństwa, a od kilku lat moim głównym obszarem zainteresowań są taniec współczesny i improwizacja. Ukończyłam Krakowski Kurs Choreografii Scenicznej i Kopenhaską Szkołę Tańca Współczesnego (CCDS) oraz byłam uczestniczką wielu warsztatów w Polsce i za granicą. Z zawodu i zamiłowania jestem też masażystką i filologiem. Fascynuje mnie działanie ludzkiego ciała i wpływ, jaki mają na siebie umysł i ciało. Wiedza anatomiczna i świadomość ruchu zmieniły mój sposób postrzegania ciała, tańca i zdrowia, a praca z nową perspektywą w dużej mierze ukształtowała mnie jako tancerza i człowieka. Swoją wiedzę zawdzięczam wielu wspaniałym ludziom i nauczycielom oraz własnemu doświadczeniu i przemyśleniom – prowadzę zajęcia, aby podać ją dalej i uczyć się dalej od osób, które spotkam.