logo_Katarzyna Kaczmarek

Słowiańska gimnastyka dla kobiet

Katarzyna Kaczmarek

Słowiańska Gimnastyka dla Kobiet w tradycji białoruskiej.

Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet to ćwiczenia sięgające swoimi korzeniami wielowiekowej tradycji, która – przekazywana z pokolenia na pokolenie – zachowała się na Białorusi. Stanowią one swoisty trening ciała i ducha zapewniający kobiecie zdrowie fizyczne oraz równowagę emocjonalną. Gimnastyka pomaga kobietom dotrzeć do swojej wewnętrznej mocy, którą jest siła, mądrość, otwarte serce i seksualność, pojmowana nie tylko w aspekcie cielesnym, ale również jako zdolność kreacji, której najwyższym przejawem jest dawanie życia. Rozbudza naszą kobiecość, intuicję i potencjał twórczy.

Dzięki praktyce wzmacniamy mięśnie, rozluźniamy stawy, nasze ciało staje się giętkie i elastyczne poprzez uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, otwarcie klatki piersiowej, „wyciągniecie kręgosłupa”, szyja wysmukla się, my zaś osiągamy wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę. Elementem ćwiczeń jest automasaż nadnerczy, naczyń i narządów układu limfatycznego umiejscowionych w okolicach piersi, w tym grasicy. Ćwiczenia korzystnie wpływają na układ hormonalny i rozrodczy. Wspomagają w trudnościach z zajściem w ciążę, ułatwiają poród i powrót do dobrej kondycji po porodzie. Łagodzą bolesne miesiączkowanie i związane z nim napięcia oraz stanowią wsparcie w okresie menopauzy.
Poprzez ćwiczenia kontaktujemy się ze swoim ciałem, jak również z tym, co w nim zapisane. Rozpuszczamy fizyczne blokady i napięcia w ciele, przepracowując to, co je spowodowało. Ćwicząc w skupieniu uczymy się uważności i bycia w naszym ciele tu i teraz.

Przygotowanie do zajęć:
Na zajęcia zabierz ze sobą wygodny, nie krępujący ruchów strój. Zaleca się ćwiczenie bez biustonoszy. Dla tych z pań, które nie czują się komfortowo, dobrym rozwiązaniem jest stanik sportowy. Ćwiczymy boso lub w skarpetkach. Maty i koce dostępne są na miejscu

O mnie

Katarzyna Kaczmarek
Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet jest tą formą pracy z ciałem, jakiej od zawsze poszukiwałam. Praktykowanie Gimnastyki wpływa nie tylko na moje ciało, ale również umysł i ducha, dając wewnętrzny spokój i siłę. Roztapiając blokady w ciele, uzdrawia dusze i poszerza świadomość, stając się tym samy źródłem od dawna oczekiwanych zmian w życiu. Niesie ze sobą moc kobiecej energii, a przy tym – słowiańskiej, przez co staje się bliska, jakby znana. Zostałam instruktorką, ponieważ czuję wewnętrzną potrzebę, aby dzielić się Gimnastyką z innymi kobietami, tak aby i one mogły poczuć płynącą z niej moc.
Przewiń do góry