TRE

TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises)

Marek Kulikowski

Ćwiczenia, które uwalniają z ciała stres, napięcia i emocje

INWESTYCJA: 40 zł za sesję
ZABIERZ: strój jak na siłownię lub yogę.

UWAGA – kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na padaczkę nie mogą brać udziału w zajęciach.

Co to są ćwiczenia TRE? (Tension & Trauma Releasing Exercises)
Są to ćwiczenia, które uwalniają z ciała stres, napięcia i emocje.
Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć. Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze.
Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.
Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż, kark lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

ĆWICZENIA SĄ ŁATWE I PROSTE.
Składają się z dwóch części. Seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stroju na karimacie, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się. Proste, łatwe do nauczenia i codziennej praktyki.
Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach.

O mnie

Marek Kulikowski

Z wykształcenia tradycyjnego jestem doktorem nauk biologicznych o specjalności parazytologia (nauka o pasożytach), absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Posiadam dyplom ukończenia Instytutu Recall Healing/Totalna Biologia, (Uzdrawianie Poprzez Świadomość), prowadzonym przez dr Gilberta Renaud z Kanady. W Akademii prowadzę wykłady z tego tematu.

Jestem dyplomowanym terapeutą Szkoły Nowych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera, w trakcie certyfikacji pracy metodą „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop” w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie (Szkoła Anny Choińskiej). W Akademii prowadzę warsztaty ustawień.

Jestem również certyfikowanym trenerem metody ćwiczeń TRE (ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje). Od czterech lat systematycznie ćwiczę i obserwuję swoje ciało, uczę się Go. W Akademii prowadzę wtorkowe ćwiczenia TRE.

Przechodząc własną terapię psychologiczną, osobiście doświadczałem niedomagań ciała, które były spowodowane, między innymi, obciążeniami psychicznymi.
Pracując z klientami, łącze razem te uzupełniające się metody, dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.

Przewiń do góry