logo_Piotr Harmoza

Masaż orientalny, relaks, terapia

Piotr Harmoza

Terapia brzucha, odreagowanie psychosomatyczne, terapia głowy, czaszki, zatok, migren.

Terapia bólów głowy i migreny

Bóle głowy mają wielorakie podłoże i różne nasilenie. Każdy zapewne zna i niestety tego doświadcza. Większość lekceważy problem i nie szuka przyczyn, a jest i tak, że łyka tabletki przeciwbólowe, nie zastanawiając się nad skutkami.
Niestety tabletki mają wiele działań ubocznych, które mogą skończyć się uszkodzeniem narządów wewnętrznych i koniecznością leczenia.
Z pomocą na ból głowy może przyjść masażysta, który przeprowadzi terapię skupioną na konkretnym problemie. Terapia bólów głowy i migreny jest skierowana do każdego, kto ma częste bóle głowy nie uzasadnione w badaniach lekarskich, lub/i cierpi na migreny o różnym nasileniu.
Masaż ukoi ból, pomoże się odprężyć i przyniesie ulgę.

Terapia zatok

Niemal każdy z nas miewa katar, więc wiemy, jakie to uciążliwe. Przy infekcjach najbardziej cierpią zatoki. Objawia się to bólem głowy i okolic nosa. Niektóre osoby borykają się z chronicznymi zapaleniami zatok i nawet nie mając kataru, zatoki dają o sobie znać. Podobnie jest u alergików, ponieważ katar alergiczny zdaje się nie kończyć. Medykamenty jak zawsze posiadają skutki uboczne, nie każdy może je zażywać, a nadmiernie stosowane przestają działać. Alternatywą jest terapia zatok, która polega na masażu twarzy i głowy w taki sposób aby oczyścić zatoki. Jest to sposób na tyle skuteczny, że już po pierwszej wizycie odczuwalna jest poprawa.

Psychosomatyka

Jeśli coś Ci dolega, ale badania lekarskie wykazały, że fizycznie nic się złego nie dzieje, lub jeśli aktualnie leczysz jakiekolwiek schorzenia, choroby, stany przewlekłe, powinieneś znać pojęcie psychosomatyki, ponieważ psychiczne samopoczucie odpowiada za samopoczucie fizyczne i odwrotnie. Objawy, które przeszkadzają Ci normalnie funkcjonować, w końcu stają się powodem dla którego udajesz się do lekarza. Niezależnie od tego czy cierpisz na jakąkolwiek chorobę, Twoja fizyczna sfera, jest powiązana ściśle z psychiczną. To jakie emocje przeżywasz wpływa bezpośrednio na to jak się czujesz, zatem możesz być zupełnie zdrów, ale odczuwać dyskomfort w postaci, bólów i zawrotów głowy, bólów brzucha, drętwienia kończyn, uderzeń gorąca, bólów kręgosłupa, szczękościsku, uczucia niepokoju, lęku i paniki. Wymienione objawy często mają podłoże psychiczne i wywołuje je stres lub trauma. Jako masażysta pomogę Ci w leczeniu objawów psychosomatycznych. Moje zabiegi pomogą Ci odreagować i poradzić sobie lepiej z problemem. Leczenie masażem doskonale wspiera farmakologię, w przypadku gdy tego wymaga choroba.

Terapia psychosomatyczna jest dla Ciebie jeśli:
• borykasz się ze stresem
• posiadasz przewlekłe, lub nieuleczalne choroby, które oddziałowują na Ciebie depresyjnie
• cierpisz na nerwicę lub/i depresję
• masz dolegliwości bólowe, lub kłopoty z oddychaniem, ale badania lekarskie nie wykazały żadnych nieprawidłowości
• czujesz chroniczne długotrwałe zmęczenie
• potrzebujesz odprężenia i wyciszenia
• jesteś zapracowany lub cierpisz na pracocholizm
Terapia jest zawsze dobierana indywidualnie i stanowi kompilację metod fizjoterapeutycznych, które skupiają się bezpośrednio na problematyce Twojej dolegliwości.

Masaż brzucha-terapia wisceralna

Strukturalno-Funkcjonalna Terapia Trzewi jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia.
Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia.
Istotą Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Personalne zajęcia jogi dla mężczyzn 40+

Joga jako metoda pracy z ciałem jest świetną i skuteczną techniką do poprawy naszego zdrowia, ciała i wyglądu. Dzięki wolnym, statycznym i kontrolowanym ćwiczeniom poznajemy nasze ciało i zaczynamy z nim współpracować. Uczymy się „czuć” każdą część ciała, każdy mięsień i staw. Wsłuchujemy się w nasz organizm, co pozwala nam poznać potrzeby i problemy ciała. Skuteczność i poprawność wykonywanych ćwiczeń zależy w dużym stopniu od odpowiedniego ich doboru indywidualnie do każdej osoby. Tylko poprawne wykonywanie ćwiczeń, adekwatne do naszych umiejętności a także do stanu zdrowia i stopnia aktywności, może zapewnić pozytywne efekty. Joga spersonalizowana jest idealnym początkiem, który zapewni sprawne i efektywne ćwiczenie bez kontuzji i bólu.
Joga indywidualna skierowana dla mężczyzn 40+ jest dla osób początkująych jak i do praktykujących jogę. Personalne zajęcia jogi zapewniają prawidłowe wykonywanie wybranej Asany (ćwiczeń) dopasowanej do Twojego układu biomechanicznego. Ćwiczenia, ich natężenie i trudność dobierane są na podstawie testów klinicznych i sprawności fizycznej. Jako mężczyzna 40+ wiem jakie masz potrzeby i potrafię dostosować plan zajęć do Twoich możliwości fizycznych i psychicznych. Dzięki empati, zrozumieniu i cierpliwości zajęcia będą chwilą „oddechu” dla Ciebie w zabieganym i stresoaktywnym życiu.

KORZYŚCI JOGI Z CIAŁEM dla mężczyzn 40+
• poprawa dynamiki ciała
• zwiększenie zakresu ruchomości stawów
• zmniejszenie lub całkowite usunięcie napięć, bóli (w tym przewlekłych)
• zmniejszenie lub całkowite usunięcie stresu i nerwowości
• elastyczność ciała
• sprężystość ciała
• uczucie lekkości
• dobroczynne działanie dla osób cierpiących na depresję, zaburzenia emocjonalne, stany lękowe
• wydzielanie endorfin co daje poczucie równowagi, harmonii i radości

Masaż autorski „Flow”

Dzięki połączeniu miejsca bólu z miejscem jego ujścia tworzy się tzw. komin energetyczny.
Poprzez komin energetyczny usuwane są blokady co skutkuje usunięcie bólu, a zarazem aktywujemy kanał enegetyczny, który jest powiązany z danym narządem wisceralnym.
Masaż wykonywany jest delikatnie, na granicy bólu.
Korzyści:

  • usunięcie chronicznego bólu
  • poprawa witalności i sił życiowych
  • uczucie odprężenia i wewnętrznej harmonii.

O mnie

Piotr Harmoza

Jestem masażystą od 1999r., fizjoterapeutą od 2006r.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z ciężkimi i przewlekłymi bólami ciała.
Umiejętność trafnej oceny schorzeń pacjenta oraz dobranie skutecznych technik leczniczych zapewnia cał-kowitą lub znaczą poprawę kondycji chorego. Nieustannie uzupełniam wiedzę o nowe i innowacyjne techniki fizjoterapii, masażu oraz innych terapii leczniczych. Jestem specjalistą w dziedzinie terapii głowy i czaszki : masaż stref refleksorycznych (somatotopia) i punktów witalnych.

Przewiń do góry