Rycerska Szkocja – fotorelacja i wykład

Kiedy:
11 Wrzesień 2019@18:30 – 20:30
2019-09-11T18:30:00+02:00
2019-09-11T20:30:00+02:00
Gdzie:
ul. Kaprów 3a/16 Gdańsk Oliwa (I piętro)
Akademia Świadomego Człowieka

Rycerska Szkocja..

Na początku była ekscytacja. Pewnie, jechałem wcześniej na stopa jako rycerz, ale nie na tak długo i nie tak daleko.

Świadomość, że to wreszcie właściwy czas, aby się wyrwać, zmienić, wypełnić wreszcie te postanowienia noworoczne, kilka za jednym zamachem.

Zostawić za sobą to, co nudne, zniknąć na chwilę, zobaczyć te wszystkie góry, jeziora i lasy, o których tak mi opowiadano. Uciec i zrobić tysiąc mil, tak dla siebie.
Tymczasem im bliżej wyjazdu, tym więcej wątpliwości, zmiany decyzji po dwa razy dziennie, odsuwanie przygotowań w czasie, wszystkie te strachy i zwątpienia.
Ale jednak – wyruszyłem i zwróciłem. Zajęło to czternaście dni, siedemnaście samochodów, busy i pociągi. Byłem przygotowany na każdą ewentualność, oprócz jednej – że spotka mnie aż tyle dobra, serdeczności i uśmiechów.
Widziałem te piękne góry, jeziora i lasy. Pomogły mi uporządkować myśli. Zwiedzałem potężne zamki, piękne miasta i eleganckie miasteczka. Spotkałem ludzi, którzy przyjęli mnie do swoich domów. Poznałem prawdziwą gościnność, szczere zainteresowanie, przyjąłem dobre rady i lepiej wiem, co to wdzięczność.
A wszystko to – jako część rycerskiej misji. Aby nieść ze sobą odrobinę magii. Wzbudzać ciekawość i intrygować. Być najdziwniejszą rzeczą, jaką widzieli tego dnia. Pozwalać się zagadywać, robić zdjęcia, opowiadać o tym, jak mi idzie do tej pory. Rycerskie przesłanie w środku lata nie jest łatwe, ale przyniosło mi mnóstwo radości.
Będę opowiadać o tym, jak nie pakować plecaka na taką wyprawę, o poszukiwaniu najpiękniejszej Szkotki, o mędrcu, którego poznałem w górach, a który obrócił mi życie do góry nogami; o ludziach zwykłych i niezwykłych, o miejscach prosto z bajek. O stoczonych pojedynkach, z których wszystkie przegrałem, a i tak jestem dumny. O przejechanych milach liczonych uśmiechami i słowami otuchy.
Rycerz zaczął pisać dziennik, a jego pierwszym rozdziałem jest właśnie magiczna Szkocja, pełna piękna i dobroci. To dopiero pierwsza z wielu wypraw, a każda z nich stanie się kompletną opowieścią. Zapraszam was serdecznie na pierwszą z nich.

Prezentacja ze zdjęciami trwać będzie przez około półtorej godziny, przedstawiać będę przygotowania do wyprawy, to co przeżyłem w Szkocji oraz plany na przyszłość. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia odbywać się będzie zbiórka funduszy na przyszłe wyprawy.

Przewiń do góry